Vilniuje įvyks pasaulio medikų teniso čempionatas

2019-01-30 11:32 Teniso TV

Šie metai bus neeiliniai visai teniso bendruomenei Lietuvoje. Prie kasmetinio vasarą organizuojamo tarptautinio profesionalų teniso turnyro „Prezidento taurė“ šiais metais prisidės ir pasaulio medikų teniso čempionatas. Pirmą kartą istorijoje garbė organizuoti šį čempionatą atiteko Lietuvo gydytojų teniso sąjungai (LGTS).

Medikų pirmenybės rengiamos jau 49-ąjį kartą ir kasmet pritraukia tenisą žaidžiančius įvairių sričių gydytojus iš viso pasaulio. Pirmasis čempionatas surengtas dar 1971-aisiais metais Monake, jį inicijavo amerikiečių medikų teniso asociacija. Tarp turnyrą organizavusių šalių taip pat yra JAV, Prancūzija, Japonija, Vietnamas, o štai 2018-ųjų rudenį kone pusšimtis medikų sugužėjo į Maltos sostinę Valetą. Lietuvos delegacija taip pat dalyvavo.

Šiomis dienomis renginys neapsiriboja vien teniso turnyru. Pasak LGTS prezidento bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesoriaus Remigijaus Žaliūno, gydytojams organizuojamos konferencijos, ekskursijos po šalį bei iškilminga apdovanojimų ceremonija. Jis taip pat džiaugiasi, jog į Vilnių atvažiavę gydytojai iš beveik 25 pasaulio šalių galės susipažinti su Lietuva ir atrasti gražiausius jos kampelius. Be to, čempionato data pažymės ir teniso Lietuvoje atsiradimo šimtmetį. Surengti turnyrą LGTS padės ir LSMU bendruomenė bei Lietuvos medikų sąjunga.

Teniso čempionatas vyks rugpjūčio 3 - 9 dienomis atviruose kortuose, tad kovas stebėti galės kiekvienas teniso gerbėjas. Mačus planuojama žaisti trijuose grunto dangos teniso aikštynuose - Bernardinų kortuose, Vingio parko stadione bei Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmų teniso aikštelėse. Garbingas svečių priėmimas vyks Vilniaus rotušėje, konferencijos - prabangiame Radisson Blu viešbutyje. Visą renginį vainikuos apdovanojimų ceremonija Valdovų rūmuose.

Čempionate gali dalyvauti visi turintys gydytojo ar gydytojo odontologo diplomą. Lietuvoje gydytojai itin aktyviai žaidžia tenisą, tad į tarptautinį turnyrą Vilniuje užsiregistruoti turėtų apie 100 lietuvių. Šiuo metu sąjungai priklauso apie 300 medikų. Daugelis jų jau ruošiasi čempionatui, o pasiruošimą vainikuos gegužę rengiamas vietinis turnyras Rektoriaus taurei laimėti.
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)


...