Verslas teniso pasaulyje - kiek uždirba žaidėjai iš „Nike“?

2018-12-17 12:24 Teniso TV

Viena didžiausių ir populiariausių pasaulio sportinių drabužių gamintojų amerikiečių kompanija „Nike“ remia ne vieną teniso žvaigždę. Dar nuo 1964-ųjų šis brandas gamina ir kuria sportinius kostiumus bei sportbačius pasaulio rinkai, o pirmasis tenisininkas reklamavęs jį buvo rumunas Ilie Nastase, 1971-aisiais karaliavęs ATP reitinge.

Šiandien šio prekės ženklo atstovus teniso pasaulyje sunku ir suskaičiuoti. Pasirašę oficialias sutartis, kiekvienas iš jų gauna nemažą atlygį vien už tai, jog reklamuoja šios kompanijos aprangą. Pavyzdžiui, R. Nadalis per metus uždirba 10 mln. dolerių. Tiek uždirbo ir iki 2018-ųjų sutratį turėjęs R. Federeris, tačiau dabar jį remia „Uniqlo“, kuris moka tenisininkui įspūdingą sumą - 30 mln. dolerių per metus.

Daugiausia iš „Nike“ uždirba ne tenisininkai. Tai Maiklas Džordanas, kuris nuo 1996-ųjų uždirbdavo 40 mln. dolerių per metus. Visgi, tenisininkai patenka į mažiausiai uždirbančiųjų kategoriją, tarkime, viena geriausių WTA turo žaidėjų Simona Halep uždirba tik 1.7 mln. dolerių.
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)

...