„US Open“: R. Berankis po dramatiškos penkių setų kovos nugalėjo J. Vesely

Pirmoji Lietuvos teniso raketė sėkmingai įveikė pirmą etapą JAV vykstančiame Didžiojo kirčio turnyre. Ričardas Berankis (ATP 68) pasiekė pergalę prieš Jirį Vesely (ATP 140), tačiau tam prireikė net penkių setų.

Galutinis rezultatas 4-6, 7-6, 3-6, 7-6, 6-4, o visa akistata truko net 4 valandas ir 22 minutes.

Susitikimas kas setą klostėsi skirtingai, o mačą geriau pradėjo Čekijos atstovas, kuris laimėjo mūsiškio padavimo seriją ir vėliau setą.

Antroji partija buvo kovingesnė ir abu dalyviai nepralaimėję savųjų geimų, pasiekė pratęsimą, kuriame lietuvis sužaidė tiksliau.

Trečiasis setas vėl priklausė J. Vesely, kuris sugebėjo laimėti mūsų tautiečio geimą ir su pranašumu priartėjo laimėjo partiją, bei priartėjo prie pergalės.

R. Berankis nepasidavė ir ketvirto seto pradžioje susikūrė pranašumą, tačiau jį iš kart panaikino varžovas. Vėliau situacija pasidarė labai nepalanki Lietuvos atstovui, kuris pralaimėjo dar vieną savo geimą ir varžovas buvo prie pat sekančio etapo.

Aplinkybės susiklostė labai palankiai 68-ąjai raketei, kuri lemiamu momentu išlygino rezultatą ir neleido čekui užbaigti susitikimo. Vėliau pratęsime Ričardas vėl žaidė sėkmingiau nei priešininkas, bei išlygino bendrą rezultatą.

Paskutinis ir lemiamas šio mačo setas priklausė mūsiškiui, kuris triumfavo su pranašumu.

Šiame susitikime nugalėtojas atliko 13 padavimų be atsako, o pralaimėtojas 16.

Už patekimą į antrą etapą žaidėjai gauna 100,000 ir 45 reitingo taškus. Kitas varžovas paaiškės vėliau.

Priminsime, kad Ričardas Berankis žais ir dvejetų turnyre.