Sutartų varžybų skandalas: 28 tenisininkus sulaikė policija

2019-01-11 12:54 Teniso TV

Tiek teniso, tiek apskritai visą sporto bendruomenę sukrėtė lažybų skandalas. Pranešama, kad vakar Europolas sulaikė jau gana ilgą laiką sektą Armėnijos mafijos grupuotę, kuri papirkdavo tenisininkus, kad jie žaistų taip, kaip jiems patogu.

Grupuotės nariai buvo sulaikyti Ispanijoje, kur vietos policija apieškojo net 11 buveinių. Nors nusikaltėliai neįvardijami, iš viso buvo suimti 83 įtariamieji, o iš jų 28 yra profesionalūs tenisininkai, kurie dalyvavo ATP turo turnyruose. Manoma, jog iš viso buvo iš anksto sutarti 97 mačai. Tarp sulaikytųjų tenisininkų daugiausia Armėnijos piliečių. Ispanijos teisėsauga praneša, jog apieškojus mafijos buveines buvo konfiskuoti 167,000 eurai grynųjų bei begalė kortelių, elektroninių prietaisų, dokumentų susijusių su byla.

Ši sutartų varžybų byla pradėta dar 2017-aisiais, kuomet nepriklausomai tarptautinei anti-korupcijos grupei „Tennis Integrity Unit“ kilo įtarimų dėl keletos „Challenger“ bei „Futures“ teniso turnyrų mačų. Įtariamiesiems gresia ne tik diskvalifikacija, bet ir baudžiamoji atsakomybė.
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)


...