R. Nadalio karjeros vingiai: dar 2005-aisiais jis galvojo apie golfą

2019-01-28 12:35 Teniso TV

Po tikrai stipraus sezono starto ispanas Rafaelis Nadalis (ATP 2) vis tiek negali lengviau atsikvėpti. Sužaidęs vieną prasčiausių savo didžiojo kirčio finalų jis vakar Melburne krito prieš Novaką Džokovičių (ATP 1), todėl jo vardas spaudoje linksniuojamas ne pačiame geriausiame kontekste. Ekspertai ieško atsakymų, kas galėjo atsitikti taip puikiai viso „Australian Open“ turnyro metu žaidusiam tenisininkui.

Tiesa ta, kad pastarieji metai Rafai buvo tikrai ne patys geriausi: ilgametė profesionalaus sportininko karjera padarė savo. Traumų kankinamas ispanas ne vieną sezoną išsibraukdavo arba iškrisdavo iš geriausių turnyrų, o savo jėgas taupydavo grunto sezonui. Dar 2005-aisiais metais iškovojęs pirmąjį savo „Roland Garros“ trofėjų R. Nadalis atskleidė, kad tie metai jo karjerai galėjo būti lemtingi. Grunto karaliumi tituluojamam sportininkui buvo diagnozuota įgimta kairiosios pėdos deformacija, kuri, anot medikų, niekaip nėra pagydoma.

R. Nadalis teigia, jog ši diagnozė jam buvo kaip šūvis į galvą ir jis nežinojo ar toliau galės varžytis profesionaliame tenise. Pirmąjį auksinį sezoną išgyvenęs ispanas net svarstė apie karjeros pabaigą ir ketino rimtai užsiimti kita sporto šaka - golfu. Laimei, tuo metu šalia R. Nadalis turėjo savo dėdę Tonį Nadalį bei gerus specialistus, kurie jam padėjo susigyventi su šia problema. Jis išmoko paskirstyti krūvį, kad dėl pėdos patirtų kuo mažiau diskomforto.

Rafaelis Nadalis ne kartą yra sakęs, jog jau daugiau nei dešimtmetį gyvena su skausmais ir vaistais tam skausmui mažinti, tačiau tai jam nesutrukdė net 17 kartų tapti didžiojo kirčio turnyrų čempionu. Šiame sezone patirtas pralaimėjimas finale teniso žvaigždei it karti piliulė, kurią nurijęs jis eis toliau ir sieks kitų titulų bei pergalių.
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)
...