R. Nadalis vos neprisižaidė, tačiau po penkių setų kovos tapo „US Open“ čempionu

Antroji pasaulio raketė dar kartą iškovojo „US Open“ didžiojo kirčio titulą ir įrodė, kad gali žaisti ne tik ant grunto. Rafaelis Nadalis po dramatiškos penkių setų kovos palaužė rusą Danilą Medvedevą (ATP 5), kuriam tai buvo pirmasis didžiojo kirčio finalas.

Finalo rezultatas 7-5, 6-3, 5-7, 4-6, 6-4, o visa akistata truko 4 valandas ir 54 minutes.

Susitikimas prasidėjo sėkmingiau Rusijos atstovui, kuris palaužė ispano geimą ir išsiveržė į priekį. Visgi, ilgai džiaugtis tuo neteko ir R. Nadalis išlygino rezultatą, o vėliau jį pervėrė prieš pat pratęsimą.

Antrą setą mačo nugalėtojas sužaidė dar geriau ir be didesnio vargo pirmavo 2-0 bendrame rezultate.

Visgi, trečiame sete nutiko netikėtumas ir nors 2-oji reitingo raketė pirmavo su geimo pranašumu, ji nesugebėjo jo išlaikyti ir leido varžovui atsigauti.

Ketvirtame sete abu dalyviai galėjo išsiveržti į priekį, tačiau, tai pavyko padaryti tik D. Medvedevui, o bendras rezultatas tapo lygus 2-2.

Finalui prireikė lemiamos partijos, kurioje žaidimas galėjo pakrypti įvairiai. Visgi Rafaelis Nadalis apgynė savo padavimų seriją ir supykęs net du kartus palaužė priešininko geimą.

5-oji reitingo raketė dar sušvelnino atsilikimą, tačiau dėl pergalės pakovoti nepavyko.

Už iškovotą titulą nugalėtojui atiteko 3,850,000 $ ir 2000 reitingo taškų. Tuo tarpu tenisininkas iš Rusijos tenkinsis 1,900,000 $ ir 1200 reitingo taškais.

Tai jau 4-asis R. Nadalio titulas šiame turnyre.