19 taškų pranašumą išbarstęs „Lietuvos rytas“ galiausiai įveikė lemiamu metu klydusius „Šiaulius“ (VIDEO)

LKL.lt

Prieš savaitę pirmąjį pralaimėjimą po 13-os pergalių serijos „Betsafe-LKL“ čempionate patyręs Vilniaus „Lietuvos rytas“ (22-5) grįžo į pergalių kelią.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai svečiuose 84:74 (30:18, 17:20, 18:21, 19:15) nugalėjo 19 taškų deficitą panaikinusius, bet iki galo neatsilaikiusius „Šiaulių“ (10-17) krepšininkus.

Vilniaus klubą į pergalę vedė patyrusių žaidėjų ketvertas. Loukas Mavrokefalidis,Benas Madgenas, Chrisas Krameris ir Travisas Petersonas kartu pelnė net 66 taškus.

Saulės miesto ekipos neišgelbėjo galingai žaidęs ir 20 taškų surinkęs Laurynas Birutis, kuriam talkino po 17 taškų įmetę Arminas Urbutis ir Donatas Sabeckis. Pastarasis dar pridėjo 11 rezultatyvių perdavimų ir užfiksavo dvigubą dublį.

Šiauliečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 46:33, tačiau padarė daugiau nei dvigubai didesnį skaičių klaidų 13:6. 5 iš 13 klubo klaidų padarė D. Sabeckis.

Skaudžiausiai šeimininkai klydo paskutiniosiomis minutėmis, o šių klaidų dėka „Lietuvos rytas“ atstatė dviženklę persvarą ir nuskambėjus finalinei sirenai šventė pergalę.

Sėkmingai susitikimą pradėję vilniečiai jau antrajame kėlinyje pradėjo triuškinti varžovus 47:28, tačiau šeimininkai sugebėjo atsitiesti ir sugrįžti į rungtynes.

Drausmingai gynyboje žaidę „Šiauliai“ įspūdingai laimėjo atkarpą 23:5 bei po didžiosios pertraukos pasivijo 51:52.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje sėkmingą atkarpą sužaidęs „Lietuvos rytas“ atstatė dviženklę persvarą 69:59 ir nors „Šiauliai“ dar buvo prisiviję 64:69, arčiau būti jiems jau nebepavyko.

Lemiamu metu Antano Sireikos auklėtiniai pradėjo daryti klaidas. Po trijų klaidų iš eilės šiauliečiai atsiliko 72:81, o galutinį tašką mače padėjo Benas Madgenas, smeigęs tritaškį prasidėjus paskutinei mačo minutei – 85:72.

„Šiauliai“: Laurynas Birutis 20, Arminas Urbutis ir Donatas Sabeckis (11 rez. perd.) po 17, Nickas Zeisloftas 7.

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis ir Benas Madgenas po 18, Travisas Petersonas ir Chrisas Krameris po 15, Rokas Giedraitis 10.