Nervų trileryje Lietuva pelnė kelialapį į 2022 metų Europos pirmenybes

Mantas Kalnietis

Pirmadienio, vasario 22 dienos vakare, ant Vilniaus Avia Solutions Group“ arenos parketo ginklus surėmė Lietuvos ir Danijos vyrų krepšinio rinktinės. Mačo nugalėtojo laukė kelialapis į 2022 metų Europos pirmenybes, o pralaimėjusiems EČ finalinis etapas jau buvo nepasiekiamas.

Mačą 5 be atsako Tomo Dimšos taškais pradėję šeimininkai iškart įsiveržė į priekį, o tačiau skirtumo nesisekė padidinti, kadangi Daniją į priekį traukė pirmuosius 16 taškų savo komandai pelnęs Adamos Darboe ir Jono Zahore duetas. Po pirmo kėlinio mūsiškiai pirmavo 25:19.

Antroji dešimties minučių atkarpa klostėsi panašiai. Lietuviai nuolat stengėsi pabėgti, bet gerai kamuolį įžaidžianti ir silpnoka Lietuvos rinktinės priekine linija puikiai naudojusis Skandinavijos komanda nuolat rasdavo spragų Pabaltijo atstovų gynyboje. Lietuviams persvarą išlaikyti pavyko tik dėl sėkmingo Manto Kalniečio bei Mindaugo Kuzminsko žaidimo. Rungtynėms įpusėjus 41:37 pirmavo baltai.

Po didžiosios pertraukos vaizdas mažai keitėsi. Lietuviai kelissyk mėgino atitrūkti ir susikraudavo 6, 8 ar 9 taškų pranašumą, bet po krepšiu sėkmingai besigrūmę ir iš toli gerai atakavę danai varžovams atitrūkti neleido. Trečiajame kėlinyje Jonas Mačiulis ir T. Dimša du kartus prasižengė prieš iš toli atakavusius varžovų snaiperius, dar du tolimus metimus smeigė Danijos rinktinės centras Kevinas larsenas, ir Danija pati išsivežė į priekį 55:50. Po Dariaus Maskoliūno paprašytos minutės pertraukėlės lietuviai varžovus pasivijo, bet po trijų kėlinių 60:58 pirmavo Danija.

Lemiamo ketvirčio pirmoje pusėje skandinavams niekaip nesisekė užpulti, o baltai taškus pamažu rinko ir įsiveržė į priekį 66:60. Tačiau tada iš toli dar kartą smeigė karjeros rungtynes sužaidęs K. Larsenas, 5 taškus paeiliui surinko Philipas Hertzas, o po dar vieno A. Darboe tritaškio priešpaskutinę mačo minutę ekipas vėl skyrė vos du taškai.

Paskutinėje savo atakoje, pirmaudami vienu tašku, lietuviai suklydo, bet A. Darboe reidą link krepšio paskutinėmis sekundėmis blokavo M. Kalnietis. Nors vaizdo pakartojimas bylojo apie galimą lietuvio pražangą, teisėjai jos nefiksavo, ir Lietuva šventė pergalę 77:76, kartu pasiimdama kelialapį į Europos pirmenybes.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Danija: Kevinas Larsenas 21, Adama Darboe 20, Philipas Hertzas ir Jonas Zohore po 12.

Lietuva: Mantas Kalnietis 11, Vaidas Kariniauskas, Jonas Mačiulis ir Tomas Dimša po 10.