Po ilgos ir dramatiškos kovos Vimbldono nugalėtojų tapo N. Džokovičius

Twitter nuotr.
2019-07-14 21:17 Tenisas

2019 metų Vimbldono didžiojo kirčio nugalėtojų tapo Novakas Džokovičius (ATP 1), kuris po ilgos, penkių setų, su pratęsimu kovos palaužė savo varžovą iš Šveicarijos Rogerį Federerį (ATP 2).

Galutinis rezultatas 7:6, 2:6, 7:6, 4:6, 13:12 (7:3), o visa akistata truko net 5 valandas ir 2 minutes.

Šių metų finalas buvo ypatingas, nes jame žaidė geriausi pasaulio žaidėjai bei šios dangos ekspertai, kurie savo kraityje turi ne vieną šio turnyro titulą.

Visi mačo setai pasidalino į dvi kategorijas, vienus po pratęsimų laimėjo N. Džokovičius, o kitus lengvai R. Federeris.

Pirmame sete vyko atkakli kova, kurioje po „tie-break'o“ laimėjo serbas. Tuomet sekė lengvai laimėtas Šveicarijos tenisininko setas, tačiau kitoje partijoje jam nepavyko lengvai laimėti. Joje po pratęsimo vėl triumfavo reitingo lyderis.

Prieš paskutinį setą vėl laimėjo teniso maestro, kuris turėjo dviejų padavimo serijų pranašumą, tačiau praeitų metų čempionas neleido lengvai užbaigti partijos ir šiek tiek sušvelnino atsilikimą.

Lemiamas ir šių metų finalinis Vimbldono setas buvo kaip niekad atkaklus ir pilnas intrigos. Jame jau atrodė triumfuos N. Džokovičius, kuris seto pradžioje įgyjo pranašumą, tačiau netrukus jį ir paleido. Vėliau svarbiausiu momentu geimo pranašumą jau turėjo R. Federeris, tačiau jis netgi susikūręs 2 mačbolus nelaimėjo susitikimo ir rezultatas vėl tapo lygus.

Žaidėjai padavimas po padavimo artėjo prie didžiojo pratęsimo, kuriame tiksliau sužaidė Serbijos atstovas, kuris iškovojo 5-tą Vimbldono titulą.

Šveicaro neišgelbėjo ir 25 atlikti ace'ai, tuo tarpu mačo nugalėtojas atliko 10 tokių padavimų, bet ir suklydo 9 kartus.

Tarpusavio susitikimų santykis 25-22 N. Džokovičiaus naudai.

Turnyro nugalėtojui atiteko 2,645,875 € ir 2000 reitingo taškų, o finalistas tenkinsis 1,322,937 € ir 1200 taškais.

Priminsime, kad praeitais metais turnyre triumfavo taip pat šis žaidėjas.
(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)

...