Nauji metai - naujas Rafaelis Nadalis: kas pasikeitė?

2018-12-30 11:00 Teniso TV

Ispanų teniso žvaigždė Rafaelis Nadalis (ATP 2) į naująjį sezoną žengė pasiketęs. Ne tik ilgus metus nekitusi šukuosena pasikeitė, bet ir jo žaidimas. Praėjusio sezono pabaigoje kentęs traumas ir praleidęs kelis svarbius turnyrus, o tarp jų ir sezono finalines varžybas, jis į kortus grįžo šią savaitę Abu Dabyje.

Nors ispanui pusfinalyje teko pripažinti Kevino Andersono pranašumą, pro gerbėjų akis nepraslydo kiek pasikeitusi tenisininko technika. R. Nadalis iki šiol daugumą kamuoliukų žaisdavo būdamas toli nuo galinės linijos. Tai puikus gynybos elementas, tačiau pastarosiomis dienomis jo kojos dirbdavo žymiai arčiau. Nadalis pradėjo žaisti kiek agresyviau ir koncentravosi į puolimą, ko pasekoje ženkliai pagerėjo laimėtų taškų statistika priimant varžovo padavimus.

Be to, kiek pasikeitė ir R. Nadalio servas. Anksčiau ispanas paduodamas judėdavo lėčiau, taip pat aukščiau išsimesdavo kamuolį. Mačų metu Abu Dabyje Nadalio judesiai servuojant pastebimai pagreitėjo. Tenisininkas sumažino ir kūno sukimosi amplitudę. Ar tai taps stipriaja jo puse, parodys tolimesnės kovos. Pirmajame sezono mače R. Nadalis padarė 3 dvigumas klaidas bei 3 padavimus be atsako, tad bent jau kol kas naujoji servo technika neduoda vaisių.
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)

...