Daugiau nei šimtą metų trukęs „Davis Cup“ formatas keičiasi, vyks pasaulio čempionatas

Žymusis tenisas tarp šalių dar vadinamas Daviso taurė pakeis savo formatą po 118 metų trukusios tradicijos. Visos šalys dėl Daviso taurės kovojo su dideliu užsidegimu ir buvo suskirstytos į tam tikras grupes pagal pajėgumą ir kovojo keletą kartą per metus tam tikrose vietose.

Šį projektą palaikė daugiau nei pusė teniso šalių delegacijų, o jų yra 120. Daugeliu pritarimu buvo nutarta, kad nuo 2019 metų senasis formatas bus panaikintas ir naujasis atrodys kaip pasaulio čempionatas, kuriame dalyvaus 18 pasaulio šalių.

Tokį pakeitimą palaiko tikrai ne visi, daugelis žaidėjų prieštarauja tokiam sprendimui ir mano, kad jis yra skirtas daugiau uždirbti iš šio sporto ir pakeičia visą reikšmę. Didžiausias priešas šio sprendimo yra Lucas Pouille (ATP 17), kuris yra pasakęs, kad jis boikotuos šias žaidynes jei bus priimti sprendimas keisti formatą. Taip pat jis pavadino tokius pakeitimus žudančiais šį sportą, o idėjos pateikėją neišmanėlių milijonieriumi.

Priminsime, kad prancūzas yra laimėjęs šią taurę ir yra vienas iš labiausiai pasiaukojančių žaidėjų dėl savo šalies.

Tokių idėjų šalininkas ITF vadovas David Haggerty buvo palaikomas verslininkų, ypatingai Kosmos firmos, kuri per 25 metus skyrė net 3 milijardus dolerių Daviso taurei. Taip pat prie viso prisidėjo ir futbolininkas Gerardas Pique iš "Barcelona" futbolo klubo. Taip pat BNP Paribas Open turnyrų investuotojas ir savininkas Larry Ellison, kuris yra "Oracle" įkūrėjas.

Įtaka iš išorinio pasaulio buvo didelė, tiek Laris Ellisonas pritarė naujai idėjai ir tikėjosi, kad naujo formato turnyras bus surengtas Indian Vellse, galima sakyti jo namuose.

ITF prezidentas tikino, kad tokiu budu bus užtikrinta teniso ateitis ir ITF ateitis.

Kaip ir anksčiau dalyvės vis dar turės vieną etapą namie arba išvykoje, nes vasario mėnesį vyks atrankos etapai. Į pagrindinį etapą pateks 12 šalių, kurios įveiks atranką, o likusios 6 šalys, tai praeitų metų finalinio etapo dalyvės.

Taip pat pasikeitė mačų formatas, dabar komandos žais teniso mačus iki dviejų laimėtų setų.

Pirmuosius du metus šis pasaulio čempionatas vyks Europoje, kitais metais Ispanijoje, Madride, o dar kitais Lillio mieste, Prancūzijoje.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts