Apžvalga: Vimbldono fiasko Rogeriui Federeriui, sugrįžęs Novakas Džokovičius ir pakitimai reitinge

2018-07-17 09:48 Teniso TV

Vimbldono didysis kirtis atnešė daug pakitimų reitinge ir teniso pasaulyje visapusiškai. Galima sakyti, kad didysis trejetas Rafaelis Nadalis, Rogeris Federeris ir Novakas Džokovičius vėl čia bent jau kuriam laikui. Visgi su serbo triumfu kirtyje, atėjo ir nelauktas Šveicarijos maestro nuosmukis.

Antroji pasaulio raketė Rogeris Federeris praleido grunto dangos sezoną, kaip ir praeitais metais jis jį paaukojo dėl ateinančio Vimbldono, kurį labai norėjo laimėti. Šiais metais atėjęs žolės dangos sezonas šveicarui nebuvo toks sėkmingas, jis laimėjo ATP250 Štutgarto turnyrą, iškopė į pirmą reitingo vietą ir tada prasidėjo problemos. Savo viename mėgstamiausių žolės turnyro Halėje jis neiškovojo titulo nors turėjo puikią progą tą padaryti finale prieš jauną kroatą Borna Čoričių. Nors Vimbldone visi jau buvo pamiršę tą pralaimėtą finalą ir džiaugėsi puikiu tenisininko žaidimu iki lemiamo ketvirtfinalio momento.

Šveicarijos atstovas ketvirtfinalyje susitiko su PAR teniso žaidėju Kevinu Andersonu (ATP 5), kaip visi ir tikėjosi jis lengvai laimėjo du pirmus setus, susikūrė lemiamą mačo tašką ir tuomet prasidėjo netikėtumai. Kevinas pradėjo lyginti rezultatą, o galu gale ir iškovojo vieną iš didžiausių karjeros pergalių ne, bet kur o Vimbldone.

Neapgintas titulas antrąją pasaulio raketę dar labiau atitolino nuo pirmosios reitingo vietos ir pateikė mintį visiems, ar jau Rogeris pasitrauks?

Tuo tarpu Rafaelis Nadalis (ATP 1) pasirodė užtikrintai ir po sėkmingo grunto sezono puikiai pasirodė ir ant žolės. Jis pasiekė pusfinalio etapą, kuriame susitiko su Novaku Džokovičiumi ir sužaidė neįtikėtinai atkaklų mačą, kurio buvos pasiilgę jau visi teniso fanai. Novako ir Rafaelio akistata buvo tokia, kokia ir turėjo būti, visgi šį kartą triumfavo serbas, kuris nusipelnė pagaliau patektį į didžiojo kirčio finalą.

Novakas Džokovičius (ATP 10) buvusi pirmoji pasaulio raketė po dviejų metų pertraukos vėl pademonstravo puikią formą ir iškovojo didžiojo kirčio titulą. Kartu su triumfu jis pašalino visas kalbas apie prastą formą, dingusį norą žaisti tenisą ir kad jis niekada nesugebės sugrįžti teniso olimpą. Šis titulas turėjo paskatinti dešimtą pasaulio raketę dar labiau siekti savo tikslų ir galime dabar tikėtis, jog jis šiame sezone dar iškovos vieną didžiojo kirčio titulą.

Neskaitant netikėto Rogerio Federerio pralaimėjimo, po tokių rezultatų galime drąsiai teigti, kad didysis trejetas sugrįžo ir dar sezoną arba du laikys savo pozicijas užtikrintai kiekviename svarbiame turnyre. O intriga kas laimės Us Open'ą ar galutinį metų turnyrą tik dar labiau išaugo.

Verta paminėti ir Serenos Williams sugrįžimą į TOP30 tenisininkių gretas, nors dar prieš Vimbldona JAV sportininkė buvo 181-oje reitingo vietoje, tačiau pasiektas finalas ir pademonstruotas puikus tenisas, jai leido pakilti reitinge.

Nors titulo ji neiškovojo, tačiau ji parodė, kad ją nurašyti dar anksti ir naujai iškepta teniso mamytė dar įrodys, kad gali laimėti didįjį kirtį.


(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)
...