Skaudus dūris Atėnuose: mače su „Panathinaikos“ „Žalgirį“ nužudė metimas paskutinę sekundę

Šį vakarą Kauno „Žalgirio“ klubas pademonstravo kovingumą, tačiau Atėnuose po pratęsimo pralaimėjo prieš „Panathinaikos“ komandą.

20 taškų deficitą panaikinę kauniečiai pratęsimo metu likus penkioms sekundėms dar turėjo vieno taško pranašumą, tačiau per visą aikštę prabėgti spėjęs Nickas Calathesas metimu paskutinę sekundę išplėšė graikams pergalę 94:93.

„Žalgirio“ neišgelbėjo ir geriausios Antano Kavaliausko karjeros rungtynės Eurolygoje – centras pelnė 21 tašką.

Rungtynių eiga:

I kėlinys:

Rungtynių pradžioje „Žalgiriui“ niekaip nepavyko sustabdyti varžovų puolimo, o kauniečių gretose taškus rinko vienintelis Axelis Toupane'as. Visgi prancūzo pastangų nepakako – varžovai per tris minutes įgijo aštuonių taško pranašumą (7:15). Kiek vėliau taškų rinkimą iš A. Toupane'o perėmė Antanas Kavaliauskas, kuris pelnė šešis taškus iš eilės, tačiau sumažinti persvaros kauniečiams taip nepadėjo (13:21).

Po trečiojo Marcuso Denmono tritaškio komandas skyrė dviženklis skirtumas (13:24) ir savo auklėtinių žaidimu nepatenkintas Šarūnas Jasikevčius paprašė minutės pertraukėlės. Visgi, sustabdyti amerikiečio nepavyko ir po jos – dar vieną tritaškį smeigęs gynėjas per pirmąjį kėlinį surinko 14 taškų, o „Panathinaikos“ kėlinį baigė turėdami 12 taškų persvarą (17:29).

Panathinaikos“: M. Denmon 14, N. Calathes 7.

Žalgiris“: A. Toupane 7, A. Kavaliauskas 6.

II kėlinys:

Antrojo kėlinio pradžioje kauniečiams per tris minutes pavyko pelnyti tik keturis taškus, o varžovai dar labiau padidino savo persvarą (21:35). Ir toliau puolime strigę žalgiriečiai netrukus jau turėjo 20 taškų deficitą (23:43).

Po rekordinio deficito kauniečiams pavyko pagerinti savo žaidimą, o kartu ir perpus sumažinti varžovų persvarą. Po dviejų kėlinių „Panathinaikos“ turėjo 10 taškų pranašumą (37:47).

Panathinaikos“: M. Denmon 14, I. Vougioukas 9, N. Calathes 8.

Žalgiris“: A. Kavaliauskas 8, A. Toupane ir E. Ulanovas po 7.

III kėlinys:

Po pertraukos kauniečiai ir toliau mažino varžovų deficitą, o po Artūro Milaknio tritaškio komandas jau skyrė vos keturi taškai (45:49). Netrukus A. Milaknis dar kartą pataikė iš toli ir nuo varžovų juos skyrė vos vienas metimas, kurį netrukus pataikė A. Toupane'as ir rezultatas buvo lygus (53:53).

Po Beno Udriho dvitaškio kauniečiai jau turėjo ir trijų taškų pranašumą (58:55), tačiau kėlinys baigėsi keturiais „Panathinaikos“ taškais iš eilės, po kurių jie ir vėl susigrąžino persvarą į savo rankas (58:59).

Panathinaikos“: M. Denmon 14, I. Vougioukas 11, N. Calathes 10.

Žalgiris“: A. Kavaliauskas 13, A. Toupane 11, A. Milaknis 8, E. Ulanovas 7.

IV kėlinys:

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo penkiais Luko Lekavičiaus taškais iš eilės, po kurių jo komanda pirmavo keturiais taškais (60:64). Nors vėliau kauniečiai išlygino rezultatą, tačiau tuomet septynis taškus iš eilės pelnę graikai vėl įgijo saugesnį pranašumą (64:71).

Atsilikdama septyniais taškais „Žalgirio“ ekipa pradėjo puolime ieškoti A. Kavaliausko, kuris rinkdamas taškus žaidimu po krepšiu padėjo savo komandai sumažinti deficitą iki minimumo (77:78).

Kauniečiai ir toliau sėkmingai gynėsi, o Aaronas White'as po puikaus prasiveržimo persverė rezultatą Lietuvos čempionų naudai. Netrukus „Panathinaikos“ prasižengė puolime, o Kevino Pangoso tritaškis leido svečiams įgyti jau keturių taškų persvarą (82:78).

Varžovai pasiduoti nesiruošė ir labai greitai KC Riverso taikliai atakavo iš toli ir komandas vėl skyrė vos vienas taškas (82:81). Kitoje chaotiškoje kauniečių atakoje „Žalgirį“ išgelbėjo varžovų pražanga, bet prie baudų metimų linijos stojęs A. Toupane'as pataikė vos vieną metimą iš dviejų. Tuo pasinaudojo tas pats KC Riversas, po prasiveržimo pataikęs iš po krepšio bei išlygininęs rezultatą (83:83).

Lemiamą ataką kauniečiai patikėjo K. Pangosui, prieš kurį varžovai gynėsi labai kietai, tačiau rungtynių arbitrai dideliam Š. Jasikevičiaus nepasitenkinimui neužfiksavo nė vieno iš trijų varžovų neleistinų kontaktų, o ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Panathinaikos“: M. Denmon ir L. Lekavičius po 14, I. Vougioukas 11, N. Calathes 10.

Žalgiris“: A. Kavaliauskas 21, A. Toupane ir K. Pangos po 12, A. White 10.

Pratęsimas:

Pratęsimą puikiai pradėjo A. White'as, kuris iš pradžių pataikė iš toli, o vėliau pridėjo ir dvi baudas bei metimą iš po krepšio, o svečiai įgijo septynių taškų persvarą (90:83). Į tai „Panathinaikos“ atsakė šešiais taškais iš eilės ir kauniečių pranašumas beveik ištirpo (90:89). Tuo „Žalgirio“ bėdos nesibaigė – po nesėkmingai išsimesto kamuolio varžovai pabėgo į greitą ataką ir po jų dėjimo priekyje jau buvo Graikijos klubas (90:91).

Taškų badą kauniečių ekipoje nutraukė A. Milaknis, tačiau ir jam persversti pranašumo savo komandos naudai nepavyko – pataikęs tik vieną baudą iš dviejų jis išlygino rezultatą (91:91).

Varžovai galėjo laikyti kamuolį iki pat atakos pabaigos, tačiau pačioje jų atakos pradžioje po nesėkmingo dvigubinimo A. Milaknis pažeidė taisykles ir KC Riversas stojo mesti dviejų baudų metimų. Amerikietis pataikė vos kartą ir paliko galimybę svečiams. Jų atakos metu K. Pangosas sugebėjo pergudrauti varžovą ir pelnyti du taškus, tačiau pergalės šis metimas negarantavo.

Per keturias sekundes per visą aikštę kamuolį persivaręs N. Calathesas metimu iš po krepšio prieš pat paskutinę mačo sireną išplėšė savo klubui dramatišką pergalę.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Panathinaikos“: N. Calathes, M. Denmon ir L. Lekavičius po 14, I. Vougioukas 11, KC Rivers 10.

Žalgiris“: A. Kavaliauskas 21, A. White 17, K. Pangos 14, A. Toupane 12.