„Žalgiris“ pasiekė fantastišką pergalę Stambule

10 taškų per paskutines 60 sekundžių surinkęs Kauno „Žalgiris“ (3-3) pasiekė fantastišką pergalę Stambule.

Kone visą rungtynių laiką atsiliekančių vaidmenyje buvę kauniečiai 79:76 (17:17, 16:23, 19:19, 27:17) palaužė per paskutinę minutę 7 taškų pranašumą iššvaisčiusią Stambulo „Fenerbahčę“ (1-5).

Pirmajame kėlinyje vyko apylygė kova – sėkmingiau susitikimą pradėjo šeimininkai, tačiau „Žalgiris“ jiems į priekį pabėgti neleido ir po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo lygus – 17:17.

Antrasis ketvirtis žalgiriečiams iš pradžių klostėsi palankiai, tačiau antroje jo pusėje „Fenerbahče“ puikiai dirbo gynyboje, o puolime į priekį komandą tempė Kosto Slouko ir Nando De Colo duetas. Į pertrauką „Žalgiris“ nužygiavo turėdamas 7 taškų deficitą.

Trečiajame kėlinyje greitai užpulti varžovus „Žalgiriui“ nepavyko – kauniečiai strigo puolime, o „Fenerbahče“ tolyn į priekį nepabėgo tik dėl itin prasto baudų pataikymo. Visgi pačioje kėlinio pabaigoje žalgiriečiams pavyko pataisyti situaciją ir į paskutinį ketvirtį žengti su tuo pačiu 7 taškų deficitu.

Paskutinysis ketvirtis buvo itin banguotas – antroje pusėje „Žalgiriui“ pavyko sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų, tačiau Stambulo ekipa nepalūžo ir susigrąžino solidų pranašumą.

Prasidėjus paskutinei minutei „Fenerbahče“ turėjo tą patį 7 taškų pranašumą, tačiau „Žalgiris“ šią savaitę antrą kartą iš eilės įrodė, kad nekelia baltos vėliavos iki pat paskutinio teisėjo švilpuko.

Paskutinės minutės metu tritaškį smeigė Marius Grigonis, tuomet Edgaras Ulanovas perėmė kamuolį ir Nigelis Hayesas iš po krepšio pataikė su pražanga. Jo baudos metimas pasiekė tikslą ir „Fenerbače“ pranašumas ištirpo iki taško.

„Fenerbahče“ po šios „Žalgirio“ bangos surengė dar vieną nesėkmingą ataką, o tuo pasinaudojęs Marius Grigonis, iki rungtynių pabaigos likus 7 sekundėms, įmetė dvitaškį ir persvėrė rezultatą žalgiriečių naudai. Stambulo ekipa po minutės pertraukėlės atliko ataką per Janą Vesely, tačiau šio metimas buvo per trumpas, tuomet Grigonis perėmė kamuolį ir išprovokavo pražangą. Dar du tikslūs lietuvio baudos metimai užtvirtino pergalę.

Grigonis buvo rezultatyviausias „Žalgirio“ komandoje – 19 taškų. Mačą su penkiomis pražangomis užbaigęs varžovų lyderis Nando De Colo surinko 29 taškus.

„Fenerbahče“: Nando De Colo 29 (6/9 dvit., 4/5 trit., 5/5 baudos), Kostas Sloukas 13 (9 rez. perd.), Derrickas Williamsas 12, Janas Vesely 8 (6 atk. kam.).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 19, Zachas LeDay 16, Paulius Jankūnas (6 atk. kam.) ir Nigelas Hayesas po 9, Alexas Perezas 7.