„Žalgiris“ neprilygo „Zenit“ krepšininkams

Kauno „Žalgirio“ (2-3) krepšininkai antradienį vakare savo arenoje patyrė skaudžią nesėkmę.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai po klampios ir dramatiškos kovos išplėšė pratęsimą prieš Sankt Peterburg „Zenit“ (2-3), tačiau per papildomas 5 minutes savo pranašumą 82:70 (14:18, 14:10, 16:10, 18:19, 20:8) įrodė lenko Mateušo Ponitkos vedami rusai.

Nuo pat rungtynių pradžios varžovai iš Rusijos neleido žalgiriečiams pagalvoti apie lengvus taškus. Po pirmojo ketvirčio „Žalgiris“ dar turėjo keturių taškų pranašumą, tačiau vėliau į priekį pradėjo bėgti „Zenit“.

Antrajame kėlinyje vyko itin nerezultatyvi kova – „Zenit“ į pertrauką nuėjo išlyginęs rezultatą, o žalgiriečiai puolime kiek sėkmingiau sužaidė tik prieš pat pabaigą.

Po pertraukos vaizdas nepasikeitė – šeimininkai toliau strigo fiziškai galingoje varžovų gynyboje ir per kėlinį surinko tik 10 taškų.

Ketvirtasis kėlinys „Žalgiriui“ taip pat nieko gero nežadėjo – „Zenit“ paskutinėmis minutėmis turėjo net 6 taškų pranašumą, tačiau žalgiriečiai sugebėjo grįžti į kovą ir paskutinėmis sekundėmis sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti mažiau nei 5 sekundėms, „Zenit“ dar turėjo trijų taškų persvarą, tačiau netikėtą metimą iš savo aikštės pusės paleidęs Lekavičiaus išprovokavo varžovo pražangą ir stojo mesti trijų baudos metimų.

Įžaidėjo ranka nesudrebėjo ir po trijų taiklių metimų komandos stojo į pratęsimą. Jo metu jau visiškai dominavo „Zenit“ ir jos lyderis Mateušas Ponitka.

Trečiąjį pralaimėjimą patyrę kauniečiai penktadienį stos į kovą su Stambulo „Fenerbahče“.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas (3/10 metimai) ir Zachas LeDay (10 atk. kam.) – po 12, Marius Grigonis ir Nigelis Hayesas (6 atk. kam.) – po 10.

„Zenit“: Mateušas Ponitka 19 (7 atk. kam.), Gustavo Ayonas 11 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.), Coltonas Iversonas (4 blk.) ir Jamesas Hollinsas – po 10.