„Žalgiris“ klampioje dvikovoje krito prieš „Crvena zvezdą“

Serbiškose gynybos pinklėse įsitrigęs Kauno „Žalgiris“ (3-7) patyrė dar vieną skaudžią nesėkmę.

Itin nerezultatyviose rungtynėse Belgrado „Crvena zvezda“ 61:59 (16:21, 17:10, 14:15, 14:13) pranoko Kauno „Žalgiriį“, kuris Eurolygoje patyrė jau ketvirtąją nesėkmę paeiliui.

Rungtynių pradžia žalgiriečiams buvo ganėtinai sėkminga – Thomasas Walkupas tolimu metimu atidarė taškų sąskaitą, o „Žalgiris“ po pirmųjų 10 minučių turėjo penkių taškų pranašumą.

Visgi antrajame kėlinyje kauniečiai pradėjo strigti puolime, o „Crvena zvezda“ naudojosi šeimininkų suteiktomis erdvėmis. Antrojo kėlinio dalyje svečiai spurtavo net 13:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai.

„Žalgiris“ per antrąjį ketvirtį sukrapštė viso labo 10 taškų ir į rūbinę nužygiavo turėdamas dviejų taškų deficitą.

Po pertraukos „Žalgiris“ pagerino žaidimą puolime, tačiau perlaužti rungtynių į savo pusę taip ir nesugebėjo. Svečiai iš Belgrado nepasižymėjo itin geru žaidimu puolime, tačiau gerokai geriau kovojo dėl kamuolių ir susikūrė nemažai antrųjų bei trečiųjų šansų. Po trečiojo kėlinio žalgiriečiai vis dar turėjo taško atsilikimą.

Paskutiniajame ketvirtyje „Žalgiris“ organizavo kokybiškas atakas, tačiau fiziškai galingi varžovai nesutrupėjo gynyboje, o žalgiriečiai dauguma savo progų nepavertė taškais dėl itin prasto pataikymo tiek iš toli, tiek iš vidutinio nuotolio.

Žalgiriečiai po sėkmingo Luko Lekavičiaus prasiveržimo ir Artūro Milaknio tritaškio įgijo trijų taškų persvarą, tačiau varžovai net ir po tokio žaibiško išpuolio rado būdų, kaip atsitiesti. Edgaras Ulanovas priešpaskutinės minutės metu grąžino dviejų taškų pranašumą, tačiau netrukus Jockas Landale'as prasižengė kovodamas dėl kamuolio ir varžovai vėl išlygino rezultatą.

Paskutinės minutės metu tas pats Landale'as nepataikė iš po krepšio, varžovai pabėgo į priekį ir metimu iš po krepšiu vėl persvėrė rezultatą. Likus žaisti 6,4 sekundėms Marius Grigonis nuo baudų linijos turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau vienas metimas tikslo nepasiekė ir „Žalgiriui“ nebeliko kitų variantų, kaip tik prasižengti prie varžovus, kurie pataikė vieną baudos metimą ir šventė pergalę.

Šeimininkų gretose rezultatyviausiai žaidė Ulanovas ir Grigonis – surinko po 11 taškų. Nugalėtojams 14 taškų pridėjo Billy Baronas.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas ir Marius Grigonis po 11, Jockas Landale’as 10, Lukas Lekavičius 9, Thomasas Walkupas 7.

„Crvena Zvezda“: Billy Baronas 14, Lorenzo Brownas 12, Ognjenas Dobričius ir Charlesas Jenkinsas po 6, Mouhammadas Faye 5 (7 atk. kam.).