Lyderiams pailsėti leidęs „Žalgiris“ be didesnių problemų susitvarkė su „Šiauliais“

Lkl.lt informacija

Šarūnas Jasikevičius leido pailsėti lyderiams, tačiau jų pagalbos ir neprireikė – Kauno „Žalgiris“ pasiekė lengvą pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate.

„Žalgiris“ savo aikštėje 85:67 (26:22, 21:8, 20:21, 18:16) pranoko „Šiaulius“ praėjus mažiau nei 48 valandoms po pergalės per pirmas šio sezono Eurolygos rungtynes.

Paulius Jankūnas penktadienį Eurolygoje sužaidė geriausias sezono rungtynes, tačiau šį vakarą žaisti negalėjo – dėl patemptos kirkšnies stebėjo komandos žaidimą iš šalies. Kitas „Žalgirio“ lyderis Kevinas Pangosas aikštėje praleido 13 minučių.

Tačiau „Žalgiris“ dominavo ir be ryškiausių žaidėjų. Kauno komanda pradėjo antrą kėlinį 9 taškais be atsako ir atitrūko 35:22 (13 min.).

Antroje susitikimo pusėje skirtumas buvo sumenkęs iki 9 taškų (49:58, 27 min.), bet „Žalgiris“ kontroliavo rungtynes ir neleido suabejoti savo pranašumu.

„Šitame sezono periode svarbu, kad visi žaistų, pajustų sistemą ir manau, kad šiandien tai pavyko, – po rungtynių teigė Š. Jasikevičius. – Tikėsimės, kad pailsėję dieną kibsime į darbus rengiantis rungtynėms su „Chimki“.

Artūras Milaknis pataikė visus penkis tritaškius ir pelnęs 17 taškų buvo rezultatyviausias „Žalgirio“ gretose per vos 17 minučių.

Brandonas Daviesas surinko 15 taškų, Vasilije Micičius – 12, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, Antanas Kavaliauskas pridėjo 10 taškų.

„Šiauliams“ daugiausia taškų pelnė „Žalgiriui“ priklausantis Laurynas Birutis – 16. Jis šį sezoną yra vienas šiauliečių lyderių, ir Š. Jasikevičius mato gerų perspektyvų aukštaūgio žaidime.

„Yra du dalykai, kuriuos jis turi pagerinti: patirtis ir kūno sustiprėjimas, – apie L. Birutį kalbėjo „Žalgirio“ treneris. – Patirties, aišku, įgaus dirbdamas su treneriu savo, o kūno stiprėjimas yra procesas, užtruks. Jis šitame lygyje gali žaisti ir įsivaizduoju, kad Šiauliams bus didelė parama.“

Donatas Sabeckis pelnė 14 taškų, o naudingiausias tarp šiauliečių buvo Kristupas Žemaitis – 12 taškų, 5 atkovoti kamuoliai ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

„Žalgirio“ komanda per visas rungtynes eksperimentavo gynyboje. Didžiąją dalį laiko žaidėjai spaudė „Šiaulių“ krepšininkus per visas rungtynes, vėliau buvo naudojama dviguba gynyba prieš „Šiaulių“ gynėjus.

Po šiauliečių klaidų „Žalgiris“ pelnė net 27 taškus, „Šiauliai“ surinko tik 7.

Be to, per greitas atakas šeimininkai įmetė 22 taškus, „Šiaulių“ krepšininkai – vos 5.

„Šiauliai“ dominavo rungtynių pradžioje ir pelnė pirmus 10 susitikimo taškų. Tačiau po Š. Jasikevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės „Žalgiris“ atsakė 12 taškų be atsako ir perėmė žaidimo kontrolę.

„Žalgirio“ sistemoje užaugęs Kristupas Žemaitis netrukus pelnė 5 taškus ir sugrąžino „Šiauliams“ pranašumą (19:14, 7 min.).

Vis dėlto Vasilije Micičius ir Antanas Kavaliauskas į tai atsakė surinkdami po 6 taškus paeiliui (26:19, 9 min.) ir vėl kontrolę įgijęs „Žalgiris“ nebesigręžiojo atgal.

„Šiauliai“ pirmajame kėlinyje neteko amerikiečio Omaro Prewitto – gynėjas užlipo varžovui ant kojos ir patyrė čiurnos traumą. O. Prewittas šį sezoną rinkdavo po 4,2 taško.

Dėl traumų Kaune žaisti negalėjo čiurnos traumas patyrę Ignas Vaitkus ir Gytis Stankevičius.

„Žalgiris“ vertėsi be traumuoto Dee Bosto. Vis dar žaisti negali ir Martynas Sajus – jam skilęs pėdos kaulas ir aušktaūgis dar laukia debiuto šį sezoną.

Šiose rungtynėse pasirodė būrys krepšininkų, kurių tėvai anksčiau taip pat žaidė profesionaliai: Tomo Masiulio sūnus Gytis ir Mindaugo Arlausko sūnus Martynas atstovauja „Žalgiriui“, Mindaugo Žukausko sūnus Mantvydas ir Sigito Biručio sūnus Laurynas vilki „Šiaulių“ marškinėlius.