„Žalgirio“ šansai miršta. Lietuvių vedama „Baskonia“ kyla aukštyn

Baskonia įveikė "Armani" ekipą

Penktadienio vakarą vykusiose rungtynėse Tado Sedekerskio ir Roko Giedraičio vedama Vitorijos „Baskonia“ namuose rezultatu 86:69 palaužė Ettore Messinos treniruojama Milano „AX Armani“ ekipą ir taip sumažino Kauno „Žalgirio“ šansus patekti į stipriausią Eurolygos aštuonetą.

Rungtynės prasidėjo vangiai. Pirmojoje mačo dalyje abi komandos strigo puolime, tačiau po ilgosios pertraukos vaizdas pasikeitė ir aikštės šeimininkai prabudo bei pradėjo periminėti iniciatyvą. Rezultatu 27:13 trečią kėlinį laimėję baskai susikrovė dviženklį pranašumą, kurį sugebėjo išlaikyti iki pat akistatos pabaigos, o nuskambėjus finalinei sirenai į savo sąskaitą įsirašė labai svarbią pergalę.

Po bene svarbiausios sezono pergalės, lietuviškasis Ispanijos klubas savo sąskaitoje turi 17 pergalių bei tęsia įnirtingą kovą dėl vieno iš paskutiniųjų Eurolygos bilietų į atkrintamąsias varžybas. Ši pergalė yra ypač nemaloni žinia Kauno „Žalgiriui“, kuris savo sąskaitoje turi 15 pergalių, yra pralaimėjęs Ispanijos klubui ir rikiuojasi 11-toje pozicijoje bei šiuo metu turi jau tik teorinius šansus suspėti į nuvažiuojanti Eurolygos aštuoneto traukinį.

Prie nugalėtojų pergalės svariai prisidėjo ir abu lietuviai. Rokas Giedraitis per 34 aikštelėje praleistas minutes surinko 14 taškų, atkovojo 7 atšokusius kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir bendroje įskaitoje surinko net 24 naudingumo balus. Tuo tarpu Tadas Sedekerskis aikštelėje praleido 28 minutes, į varžovų krepšį įmetė 9 taškus, atkovojo 3 atšokusius kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.