Žalgiriečiai įveikė „Rytą“ ir laimėjo Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą (VIDEO)

zalgiris.lt

Sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje baigėsi tris dienas trukęs Eurolygos jaunimo atrankos turnyras, kurio didžiajame finale jaunieji žalgiriečiai pranoko Vilniaus „Ryto“ aštuoniolikmečius bei iškovojo tiesioginį kelialapį į pagrindinį turnyro etapą Vitorijoje.

Viso turnyro MVP titulą atsiėmė įspūdingai visą savaitgalį žaidęs žalgirietis Kerras Kriisa. 18-metis „Žalgirio“ talentas iš Estijos per ketverias rungtynes užfiksavo 19 taškų ir 5,5 rezultatyvaus perdavimų vidurkius.

Į simbolinį turnyro penketuką taip pat pateko ir žalgirietis Modestas Kancleris, „Ryto“ aukštaūgis Ąžuolas Tubelis, Paryžiaus CFBB talentas Juhannas Begarinas bei Romos „Stellazzurra“ aukštaūgis Yannickas Nzosa.

Žalgiriečiai finalą pradėjo itin susikaupę ir po Gabrieliaus Čelkos tritaškio pirmavo 9:5. Vilniečiams sunkiai sekėsi pralaužti gerą „Žalgirio“ gynybą, o atstumą jau iki 14:7 didino Modestas Kancleris ir Laurynas Vaištaras. Rezultatu 20:12 laimėti pirmąjį kėlinį leido sėkmingai atakas organizavęs K.Kriisa.

Antrajame kėlinyje lyderio vaidmens ėmėsi L.Vaištaras, pastarojo perdavimą metimu iš vidutinio nuotolio įtvirtino Edgaras Preibys – 27:18. Pagalvoti apie smagesnę padėtį svečiams iš sostinės neleido net 12 taškų paeiliui susirinkęs ir pranašumą iki 41:25 auginęs K.Kriisa. Tiesa, prieš pat didžiąją pertrauką „Ryto“ komanda sumažino deficitą iki vienaženklio – 41:32.

Po didžiosios pertraukos iššovė G.Mačionis, tritaškį smeigė G.Čelka – 48:36. Į dar didesnę duobę principinius varžovus siuntė MVP titulo artėjęs K.Kriisa, pražanga nesustabdė naujas aukštumas 59:42 sukrovusio G.Mačionio. Ketvirčio pabaigoje prabilo Dovydas Rimkus, vis dar saugiai jaustis leido L.Vaištaras – 68:54.

Ketvirtajame kėlinyje dar du taškus rinko K.Kriisa, galingu skrydžiu ovacijas užsitarnavo atstumą iki 79:61 didinęs G.Čelka. Anksčiau laiko trofėjaus atiduoti vilniečiai nesiruošė ir kilo lemiamam šturmui (81:70). Iš vėžių tai neišmušė skaudų dūrį varžovams smeigusio G.Čelkos – 86:72. Per likusį laiką pergalę „Žalgirio“ jaunimo komandai įtvirtino K.Kriisos ir G.Mačionio taškai – 92:79.

„Žalgiris“: K.Kriisa 27 (4/5 trit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), G.Čelka 17 (3/4 trit., 6 atk. kam., 3 per. kam.), G.Mačionis 15 (6/9 dvit.), L.Vaištaras 11 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), E.Preibys 11 (5 atk. kam.), D.Rimkus 6 (6 atk. kam.), M.Kancleris 2 (2 blk.), L.Stormarkas 2, N.Pankratjevas 1.

„Rytas“: D.Baslykas 23 (7/8 dvit.), Ą.Tubelis 15 (7 atk. kam., 4 per. kam., 5 blk.), A.Marčiulionis 14 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), A.Šimonis 13 (7 atk. kam.).