Messina apie naująją FIBA sistemą: „Tai – pažeminimas“

2017-09-04 00:48 basketnews.lt

Mūšį prieš Lietuvos rinktinę pralaimėjęs Italijos nacionalinės komandos specialistas Ettore Messina po susitikimo skambiai pasisakė apie naująją FIBA langų sistemą.

San Antonijaus „Spurs“ klubo trenerio štabe besidarbuojančiam vienam geriausių Europos strategų šis Europos čempionatas bus paskutinis Italijos rinktinės vyriausiojo trenerio kėdėje, kadangi dėl įsipareigojimų NBA klubui jis negalės dalyvauti sezono metu vyksiančiame atrankos turnyre į planetos pirmenybes.

„Liūdna. Jeigu tu dirbi NBA arba Eurolygoje, tu lieki už nacionalinės komandos borto. Visi treneriai ir žaidėjai mąsto taip pat, tačiau nė vieno iš jų nėra, kuomet yra priimami sprendimai. Stebėsiu ir palaikysiu Italiją per televizorių.

Galėčiau pasisakyti dar griežčiau. Federacijoms teks žeminantis darbas. Jos turės prašyti žaidėjų įveikti atrankos etapą, o paskui jiems padėkoti ir į pagrindinį turnyrą vežtis geriausius krepšininkus. Tai – pažeminimas“, – žodžių į vatą nevyniojo Messina.

„Norisi matyti daugiau tokių rungtynių. Daugiau tokių žmonių kaip Jonas Valančiūnas, Nicolo Melli, Marco Belinelli ir kiti. Man tiesiog įdomu, koks bus kitas šio nuostabaus protų konkurso žingsnis. Noriu pamatyti šio konkurso nugalėtoją“, – tęsė krepšinio profesiorius.

Visgi netrukus Messina nevengė ir pajuokauti, kada buvo paklaustas apie dvikovoje su lietuviais susižeidusį puolėją Nicolo Melli.

„Dirbu kartu su Greggu Popovichiumi. Būčiau atleistas, jei leisčiau Nicolo žaisti, nors jis norėjo. Eisiu į bažnyčią ir pasimelsiu už jį“, – Melli situaciją komentavo Messina. 

Susižeidusiam jo auklėtiniui gali tekti praleisti artėjanti Italijos rinktinės mačą, kuris antradienį bus žaidžiamas su vokiečiais.
Messinos spaudos konferencija:





...