„Vytautas“ nugalėjo „Šiaulius“ ir nutraukė 9 pralaimėjimų seriją

LKL.lt

„Betsafe–LKL“ čempionate Prienų–Birštono „Vytautas“ (5/18) iškovojo pirmąją pergalę nuo gruodžio 9-osisos ir nutraukė 9 pralaimėjimų seriją.

Solidžios pagalbos tik iš vyresniojo brolio Ballo sulaukusi „Vytauto“ ekipa 97:95 (24:32; 23:19; 26:18; 24:26) sugebėjo palaužti namuose rungtyniavusią „Šiaulių“ (7/15) komandą.

„Šiaulių“ ekipa ketvirtąjį kėlinį pradėjo turėdama 4 taškų deficitą (69:73), tačiau po Kristupo Žemaičio tritaškio, Nicko Zeislofto dviejų tolimų bombų ir Ryčio Pipiro dvitaškio šiauliečiai jau pirmavo 80:75. Tiesa, tokį varžovų spurtą nutraukė LiAngelo Ballas pataikęs tritaškį su pražanga. O po dar vieno LiAngelo tolimo metimo po kelių atakų, „Vytautas“ pirmavo 87:82.

Nors „Šiauliai“ taip lengvai savo varžovų paleisti nenorėjo, likus kiek daugiau negu 2 minutėms, „Vytautas“ pasinaudojo Donato Sabeckio technine pražanga ir jau pirmavo 96:89. D. Sabeckis jau prieš tai buvo užsidirbęs nesportinę pražangą ir todėl buvo priverstas palikti aikštę ir anksčiau patraukti į rūbinę iš kur ir stebėjo savo ekipos pralaimėjimą. Likus kiek mažiau negu 4 sekundėms po Deniso Lukašovo baudos metimo svečiai pirmavo 4 taškais, o Laurynas Birutis šią persvarą dar spėjo sumažinti per pusę, tačiau tai nieko nepakeitė.

Be Kevino Bristolio, kuris gydosi patirtą traumą rungtynėse prieš Kauno „Žalgirį“, likęs „Vytautas“ turėjo daug problemų po krepšiu ir jau po dviejų kėlinių kovą dėl atšokusių kamuolių aiškiai pralaimėjo – 16:26. Antroje rungtynių dalyje „Šiauliai“ savo persvarą dar labiau padidino ir kovą dėl kamuolių laimėjo 45:30.

Šios rungtynės broliams Ballams tapo pirmosios „Betsafe–LKL“ čempionate, kurias jie pradėjo startiniame penkete. Tačiau ir tai nelėmė geros susitikimo pradžios, o sužaidus kiek mažiau negu 6 minutes „Šiauliai“ jau pirmavo 22:10.

Iš viso LaMelo Ballas aikštėje praleido kiek daugiau negu 8 minutes, o per jas spėjo pramesti du dvitaškius ir du tritaškius. Jis taip pat atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau kartą prasižengė, du kartus suklydo ir surinko -6 naudingumo balus. Jam esant aikštėje „Šiauliai“ įmetė 17 taškų daugiau už „Vytautą“.

Tuo metu LiAngelo per 24 minutes pelnė 13 taškų (2/4 dvit., 2/4 trit., 3/3 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, kartą suklydo, tris kartus prasižengė ir surinko 14 naudingumo balų.

Pirmąjį kėlinį Edvinas Šeškus užbaigė dvitaškiu su sirena (24:32), o antrajame kėlinyje pradėjo spurtą 10:0, po kurio „Vytautas“ pirmą kartą įsiveržė į priekį (34:32). Vis dėlto aikštės šeimininkai susigrąžino lyderių vaidmenį ir po pirmųjų dviejų kėlinių „Šiauliai“ pirmavo 51:47. Trečiąjį kėlinį „Vytautas“ ir vėl pradėjo galingai, o po spurto 14:5 jau turėjo 5 taškų pranašumą – 61:56. Tik šį kartą „Vytautui“ pavyko išlaikyti persvarą ir prieš lemiamas 10 minučių pirmavo 73:69.