„Vytautas“ įveikė „Nevėžį“ ir išsaugojo šansus pakilti iš paskutinės vietos

LKL.lt informacija

Prienų–Birštono „Vytauto“ (6/24) ekipa itin svarbiose „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynėse palaužė Kėdainių „Nevėžį“ (8/22) ir neleido varžovams pabėgti dar labiau turnyrinėje lentelėje. Kėdainiškių pergalės atveju, „Vytautui“ būtų likę tik teoriniai šansai pakilti iš paskutinės vietos.

„Vytautas“ viso susitikimo metu kontroliavo rungtynių eigą ir 96:79 (27:21; 26:22; 13:17; 28:17) susitvarkė su „Nevėžiu“. Prieniškiai šiose rungtynėse nutraukė 7 pralaimėjimų iš eilės seriją bei iškovojo pirmąją pergalę šalies pirmenybėse po dviejų mėnesių pertraukos.

„Nevėžio“ ekipa ketvirtojo kėlinio pradžioje bandė naikinti turimą 6 taškų deficitą, tačiau puikiai atakavę svečiai iš „Prienų“ greitai įgijo net 12 taškų persvarą – 76:64.

„Nevėžį“ galutinai nužudė įspūdingas Edvino Šeškaus tritaškis besibaigiant atakos laikui, kurį gynėjas paleido iš 9 metrų. Po E. Šeškaus taškų „Vytautas“ likus kiek mažiau negu dvejoms minutės jau pirmavo 84:70.

Po šio epizodo „Vytautas“ pradėjo smagintis. Greitose atakose nieko netrukdomas Kervinas Bristolis dėliojo į krepšį, o „Vytautas“ susikrovė itin solidžią persvarą.

„Vytautą“ itin svarbiose rungtynėse į pergalę vedė Eigirdas Žukauskas pelnęs 16 taškų ir atlikęs 7 rezultatyvus perdavimus. Justas Sinica pridėjo 15.

„Nevėžio“ gretose vieninteliai dviženklę taškų sumą surinko nuo suolo pakilę Jamesas Woodardas ir Tadas Sedekerskis atitinkamai pelnę 20 ir 17 taškų. T. Sedekerskiui tai buvo rezultatyviausios rungtynėse „Betsafe–LKL“ čempionate, J. Woodardui iki asmeninio rekordo pakartojimo pritrūko 2 taškų.

Tai buvo pirmos „Vytauto“ rungtynės be išvykusio rezultatyviausio ekipos krepšininko Tomo Dimšos.

Šis „Vytauto“ laimėjimas reiškia, kad juos nuo devintoje vietoje esančio „Nevėžio“ skiria tik dvi pergalės likus šešiems susitikimas iki reguliariojo sezono pabaigos. Jei komandos surinks po vienodą pergalių skaičių, aukštesnę vietą užims „Vytautas“.

Nors abi ekipos tarpusavyje pasidalino po du laimėjimus, „Vytautas“ varžovus per ketverias rungtynes įveikė bendru 20 taškų skirtumu.

„Vytautas“ itin svarbias rungtynes pradėjo kaip reikiant susikaupęs. Prieniškiai jau pirmajame kėlinyje buvo įgiję dviženklę persvarą – 25:14.

Antrajame kėlinyje „Nevėžis“ keliskart bandė mažinti atsilikimą, tačiau svečiai vis pabėgdavo ir į pertrauką išėjo turėdami 10 taškų pranašumą (53:43).

Vien per pirmus du kėlinius abi ekipos pataikė po 8 tritaškius. „Nevėžiui“ prireikė 16 bandymų, o „Vytautui“ – 12.

Po pertraukos abi ekipos pagerino gynybą ir nors kėdainiškiai sumažino deficitą, prieš lemiamą ketvirtį jie vis dar buvo besivejančių vaidmenyje (60:66). Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje prieniškiai ir vėl pademonstravo puikų puolimą ir iškovojo užtikrintą pergalę.

„Nevėžis“: Jamesas Woodardas 20 (4/6 trit.), Tadas Sedekerskis 17 (8 atk. kam.), Gintautas Matulis ir Aleksandras Zakharovas po 9.

„Vytautas“: Eigirdas Žukauskas 16 (7 atk. kam.), Justas Sinica 15, LiAngelo Ballas 11, Edvinas Šeškus, Egidijus Dimša ir Kervinas Bristolis (9 atk. kam.) po 10.