Valinskas įmetė 21 tašką, tačiau „Lietkabelis“ pralaimėjo savo pirmąsias rungtynes Europoje

kklietkabelis.lt

Antradienį FIBA Čempionų lygos starte gana banguotai žaidęs Panevėžio „Lietkabelis“ (0/1) C grupės rungtynėse namuose po pratęsimo 87:91 (17:27, 23:14, 24:13, 16:26, 7:11) pralaimėjo Antverpeno „Giants“ (1/0) ekipai.

Pirmame kėlinyje „Lietkabeliui“ itin sunkiai sekėsi gintis nuo varžovų atakų, kuriems taip pat kartais ir šypsojosi fortūna. Svečiai per pirmąsias 10 minučių pataikė po 5 dvitaškius ir tritaškius tam panaudodami vos po aštuonis bandymus. Itin sėkmingai varžovų gretose žaidė Tyleris Kalinoski ir Dave’as Dudzinski, kurie realizavo po 2 tritaškius.

Praėjus 2 min. 15 sek. nuo antrojo kėlinio pradžios „Lietkabelis“ jau atsilikinėjo 15 taškų (20:35), tačiau tada laimėjo atkarpą 11:2 bei sumažino deficitą iki šešių (31:37). Kėlinio pabaigoje Saulius Kulvietis įmetė tritaškį bei prieš didžiąją pertrauką komandas jau skyrė vos vienas taškas (40:41).

Po 20 minučių „Lietkabelio“ gretose rezultatyviausias buvo Paulius Valinskas, pelnęs 9 taškus (3/3 dvit., 1/2 trit., 4/5 baud.). Jam gerai talkino 7 taškus įmetęs Donatas Tarolis ir 6 taškus pelnęs Franas Pilepičis.

„Giants“ gretose rezultatyviausiai žaidė D.Dudzinski (8 tšk.), Parisas Lee (7 tšk.), Tyleris Kaloniski (6 tšk.) ir Jae’Seanas Tate’as (6 tšk.).

Trečio kėlinio trijų minučių atkarpą „Giants“ laimėjo 8:1 ir vėl pabėgo į priekį, tačiau tada P.Valinskas pelnė du tritaškius iš eilės, Dominikas Mavra realizavo du baudos metimus, S.Kulvietis pridėjo dar vieną tritaškį ir „Lietkabelis“ išsiveržė į priekį 53:49. Šeimininkai ir toliau sėkmingai atakavo , o po D.Tarolio dar vieno tritaškio ir D.Mavra realizuotų baudų, „Liektabelis“ prieš ketvirtą kėlinį susikrovė dešimties taškų persvarą (64:54).

Ketvirtame kėlinyje sužaidus tris minutes „Liektabelis“ dar pirmavo 71:60, tačiau kėliniui einant į pabaigą „Giant“ sėkmingai mažino atsilikimą ir likus rungtyniauti vos dvi minutes komandas skyrė vienas taškas (76:75).

Likus žaisti 15 sekundžių T.Kalinoski pelnė dvitaškį ir rezultatas tapo lygus (80:80), o paskutinėje „Lietkabelio“ atakoje vienas pats nusprendė žaisti P.Valinskas, kurio metimas iš vidutinio nuotolio skriejo pro šalį. Nors kamuolį atkovojo D.Tarolis, tačiau jis nespėjo pakartoti komandos draugo metimo ir sužingsniavo. Likus šiek tiek daugiau nei sekundei „Giants“ dar sėkmingai išsimetė kamuolį iš užribio ir Yoeri Schoepenas sugebėjo atlikti metimą, tačiau kamuolys tikslo nepasiekė ir komandos žaidė pratęsimą.

Pratęsimą „Lietkabelis“ pradėjo neblogai gindamiesi ir varžovams per 3 min. 20 sek. neleido pelnyti nei taško, o patys per tą laiką pelnė keturis (84:82). Likus žaisti 1 min. 24 sek. P.Lee dvitaškiu išlygino rezultatą (84:84), o po pusės minutės D.Dudzinski išvedė svečius į priekį, o T.Kalinoski dviem baudos metimais sukrovė „Giant“ keturių taškų pranašumą (87:84).

Netrukus „Lietkabelio“ šansus kovoti dėl pergalės atgaivino F.Pilepičius, pelnęs tritaškį (87:88) ir nors likus žaisti 17 sekundžių P.Valinskas perėmė kamuolį bei „Lietkabelis“ nuskubėjo į greitą ataką, tačiau F.Pilepičius atliko sudėtingą metimą, kuris nepasiekė tikslo, o visiškai vienas prie šeimininkų krepšio likęs Ismaelis Bako atliko įspūdingą dėjimą (90:87).

Paskutinė ataka buvo patikėta P.Valinskui, tačiau jo tritaškis tikslo nepasiekė, o varžovai dar suspėjo pelnyti du taškus baudomis (91:87).

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 21 (3/5 tritaškių, 5/9 dvitaškių, 6 rez. perd.), Saulius Kulvietis 15 (3/8 tritaškių, 6 atk. kam.), Donatas Tarolis 12, Dominikas Mavra ir Franas Pilepičius 9.

„Giants“: Dave‘as Dudzinsky 18 (9 atk. kam.), Tyleris Kalinoski 17 (4/8 tritaškių), Jae‘Seanas Tate‘as 13, Ismaelis Bako 12 (7 atk. kam.), Hansas Vanwijnas 8 (11 atk. kam.).