V. Kariniausko vedamas „Nevėžis“ įveikė ir „Lietkabelį“

„Nevėžis–Optibet“ sezoną pradėjo įspūdingai. Išvykoje patiesę „Pieno žvaigždes“ kėdainiškiai ketvirtadienį namuose 76:70 (25:16, 17:14, 19:18, 15:22) nukovė favoritu laikytą Panevėžio „Lietkabelį“.

Tai antroji iš eilės „Nevėžio–Optibet“ pergalė šiame „Betsafe–LKL“ sezone. Kartu su Vilniaus „Rytu“ ir Kauno „Žalgiriu“ kėdainiškiai lieka nepralaimėję. Tuo tarpu praėjusių metų bronzos medalių laimėtojas „Lietkabelis“, kiek netikėtai, po dviejų turų – be pergalių.

Solo šou „Nevėžio–Optibet“ gretose surengė Vaidas Kariniauskas. Įžaidėjas vien per pirmąjį kėlinį suvertė 11 taškų. 26–erių lietuvis rungtynes baigė su 26 taškais, atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 28 naudingumo balus.

V. Kariniauskas pagerino asmeninį bei šio „Betsafe–LKL“ sezono rezultatyvumo rekordus. Tai – naudingiausios žaidėjo karjeros rungtynės.

„Lietkabeliui“ Paulius Valinskas įmetė 20 taškų ir surinko 20 naudingumo balų.

Panevėžiečiams labai stigo užtikrintesnio legionierių žaidimo. Marinas Maričius per 16 minučių įmetė 5 taškus ir surinko 7 naudingumo balus, tačiau realizavo vos vieną baudos metimą iš keturių. Kyle‘o Vinaleso sąskaitoje – 11 taškų (5/16 met.) ir 1 naudingumo balas.

„Nevėžiui–Optibet“ labai pravertė solidesnis dvitaškių pataikymas. Nugalėtojai dvitaškius realizavo 54 proc. taiklumu, kol „Lietkabelis“ sunkiai krapštė tiek dvitaškius (48 proc.), tiek tritaškius (34 proc.).

Kėdainiškiai įsivažiavo labai greitai ir įrodinėjo, kad staigmena Pasvalyje – ne atsitiktinumas. Vaidas Kariniauskas tarsi peilis pjaustė „Lietkabelio“ gynybą ir pelnydamas 11 taškų sukrovė „Nevėžiui“ ankstyvą persvarą (16:4).

„Lietkabelis“ strigo tiek pozicinėse, tiek greitose atakose. Iki pertraukos 9 kartus suklydę Nenado Čanako auklėtiniai puolime rėmėsi daugiausiai Pauliaus Valinsko ir Troy‘aus Barnieso paslaugomis. Įvairovės stygius privedė prie žemų pataikymo procentų (35 proc. metimų po 2 kėl.).

Itin akis badė panevėžiečių vidurio puolėjų neefektyvumas. Marinas Maričius pirmoje pusėje pasižymėjo vienu tašku (pataikė vieną baudą iš 4 mėginimų), o Gabrielius Maldūnas pridėjo du.

Tuo tarpu „Nevėžio–Optibet“ sudėtyje grojo žmogus–orkestras Vaidas Kariniauskas. Įžaidėjas per pirmuosius du kėlinius surinko net 19 taškų ir 22 naudingumo balus, o jo ekipa ir toliau solidžiai laikėsi priekyje – 42:30.

Komandos draugų indėlio Vaidui nereikėjo – po jo rezultatyviausiųjų grafoje rikiavosi Panagiotis Kalaitzakis su 5 taškais.

Po pertraukos atrodė, kad „Nevėžis–Optibet“ nusiteikęs pabėgti dar toliau (46:30), tačiau svečiai neketino sudėti ginklų ir mažino atsilikimą. Sunkiu metu labai padėjo Gabrieliaus Maldūno ir Kyle‘o Vinaleso tandemas, kuris sumažino „Nevėžio–Optibet“ pranašumą iki 5 taškų (51:46).

Vis gi „Nevėžis–Optibet“ rado būdų atsakyti į „Lietkabelio“ spurtą. Jėga po krepšiu rodė Julius Kazakauskas, aštriai žaidė Panagiotis Kalaitzakis ir prieš ketvirtąjį kėlinį „Nevėžis–Optibet“ vėl laikėsi saugiu atstumu (61:48).

Ketvirtajame kėlinyje situacija tik blogėjo „Lietkabeliui“. Tritaškių pliupsnys ir vėl užsivedęs V. Kariniauskas išvedė „Nevėžį–Optibet“ į priekį 18 taškų pranašumu (71:53). „Lietkabelį“ išgelbėti bandė Paulius Valinskas.

Gynėjas pelnė 11 taškų iš eilės, bet tai buvo viskas, ką galėjo išspausti panevėžiečiai – „Nevėžis–Optibet“ iškovojo pelnytą pergalę.

„Nevėžis–Optibet“: Vaidas Kariniauskas 26 (4 atk. kam., 5 rez. perd., 28 naud. bal.), Julius Kazakauskas 12 (7 atk. kam.), Panagiotis Kalaitzakis 11 taškų.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 20 (4/8 trit., 8/9 baud. met.), Troy'us Barniesas 12, Kyle'as Vinalesas 11 (5/16 met., 1 naud. bal), Gytis Masiulis 10 taškų.