V. Čeponis apie KMT finalą: "Rytas" pasipriešins "Žalgiriui"

Twitter nuotr.
2020-02-16 16:41 Teniso TV

Ar „Rytas“ pasipriešins „Žalgiriui“? Turbūt

Visus ir visas su Vasario 16-ąja!!! „Ryto“ krepšininkai vakar KMT pusfinalyje nuskandino „Neptūną“ ir įrodė, kad yra solidžios sportinės formos. „Žalgiris“ turėjo vargo su „Lietkabeliu“, bet kauniečiai, žinoma, yra finalo favortitai.

Vilniečiai, net ir be Echodo ir Cruzo, pastarajame LKL tarpusavio mače Kaune garbingai priešinosi „Žalgiriui“, tačiau tada rungtynės nebuvo tokios svarbios kaip bus šiandien. Žalgiriečiai dažniausiai sugeba mobilizuotis per lemiamas kovas.

Beveik aivaizdu, kad „Žalgirio“ žaidėjai neleis Bendžiui, Cruzui, Girdžiūnui laisviems mėtyti tritaškių. „Rytas“ labai priklausomas nuo tolimų metimų, tad sostinės komandai reikės ieškoti papildomų argumentų. Kaune tai buvo Blaževičius, kuris pelnė 18 taškų. Manau, šįkart jaunajam „Ryto“ vidurio puolėjai nesuteiks tiek daug laisvės.

Puikiai paskutiniu metu atrodo Holloway, kuris nėra užtikrintas metikas, bet varžovų gynybą efektyviai gali draskyti prasiveržimais. Vakar kaip reikiant suspurdėjo Sirvydis. Pusfinalyje „Ryto“ gynyba buvo neblogai sustyguota, tačiau nusilpęs „Neptūnas“, aišku, nė iš toli neprilygsta „Žalgiriui“.

Kauno ekipa turi daugiau aukštesnio lygio krepšininkų nei „Rytas“. Vakar, kai strigo Lekavičius, Milaknis, Landale'as, kai kaurie kiti kauniečiai, iššovė Ulanovas ir Riversas. Jei jie šiandien bus sustabdyti ar bent pristabdyti, realu, kad driokstelės keletas kitų žaidėjų. Tuo tarpu sunkiau tikėtis, kad „Ryto“ gretose, pavyzdžiui, kiaulę oponentams pakištų, Bairstow, Bičkauskis ar koks Giedraitis.

Kai kas sakys, kad Stipčevičius pernai finale prisvaidė neįtikėtinų tritaškių ir „Rytas“ sensacingai triumfavo. Taip, krepšinyje visko būna. Tiems patiems „Žalgirio“ snaiperiams gali visiškai nusimušti taikiklis. Taurės varžybų pusfinalyje LKL čempionai švelniai tariant neužmėtė „Lietkabelio“ tolimomis bombomis (6/18).

„Žalgiris“, be abejonės, pasimokė iš praeities klaidų, todėl kauniečiams labai svarbu atitrūkti nuo priešininkų kuo didesne persvara prieš ketvirtąjį kėlinį, nes kitu atveju žaidėjų veiksmus gali pančioti ir įtampa.

Nesinorėtų finalo į vieną krepšį. Turbūt ir nemažai daliai „Žalgirio“ sirgalių būtų didesnis kaifas nukalti „Rytą“ bent po šiek tiek atkaklesnės kovos, nei sumindyti 20-30 taškų skirtumu. Aišku, Kauno klubo aistruoliams ir tai būtų smagu, bet lazda turi du galus.

Kuo „Rytas“ stipresnis, tuo geriau ir pačiam „Žalgiriui“. Turiu omeny, tarkim, žiūrovus. Pernai LKL finalo serijoje Kaune buvo daug tuščių vietų „Žalgirio“ arenoje. Ir darželinukui turbūt aišku, kad tokiu atveju įkrinta mažiau pinigų į Kauno klubo biudžetą.

Norisi pasakyti keletą minčių apie vakarykščius pusfinalius. Panevėžiečiai patampė nervus „Žalgiriui“. Jie du kėlinius lygiai kovėsi su Eurolygos komanda, netgi ilgai pirmavo. Tai, kad kauniečiai turėjo problemų, rodo faktas, kad jie pralaimėjo kovą dėl kamuolių net 28:39. Panevėžiečiai, neturėdami labai galingos priekinės linijos, puolime nusiėmė 16!

„Lietkabelis“ ilgai priešinosi varžovams, nors tikslą pasikė tik 7 iš 27 Čanako auklėtinių tritaškių. Rungtynių baigtį didžiąja dalimi lėmė labai kibi kauniečių gynyba antroje dvikovos pusėje. „Lietkabelio“ žaidėjai padarė 21 klaidą, žalgiriečiai pavogė 13 kamuolių. Tai itin iškalbingi skaičiai. Tiesa, reikia pabėžti, kad nemažai kamuolių Panevėžio krepšninkai atidavė varžovams paprastose situacijose.

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“, turėdamas kur kas ilgesnį atsarginių suolą, išsekino varžovus. Manau, nuovargis pasireiškė ir tuo, jog leista ne kartą laisvam ar apylaisviam atakuoti Riversui. Panevėžio ekipai be galo trūko Sajaus indėlio, kuris žaidė sirgdamas ir nepelnė nė taško.

Vakar nuliūdino „Neptūnas“. Atrodė, kad jau po pirmojo kėlinio (22:10) svečiais šeimininkams taip trenkė per smegenis, kad jie jau nebetikėjo pergale ir iš esmės į aikštę išmetė rankšluostį. Tai nustebino, nes klaipėdiečiai jau ne vienus metus garsėjo stipria valia ir tvirtu stuburu.

Spėju, kad tai susiję su naujojo trenerio Žužos sutrikimu. Jis antrąją rungtynių dalį daugiausia stebėjo tylėdamas akmeniniu veidu. Kroatui tikrai trūksta patirties. Panašu, kad įvedus keletą naujų derinių krepšininkai jų gerai neįsisavino ir vienas ar kitas žaidėjas vis pamiršdavo, ką reikia daryti puolime. Kita bėda – nepavykus deriniui, klaipėdiečiai nebežinodavo, ką daryti. Tokiu atveju aukšto lygio treneriai visada numato, ką daryti tokiose situacijose.

Panašus vaizdas buvo ir gynyboje. „Ryto“ metikai ne kartą ir ne du atakavo nedengiami. Be to, išvydome itin silpną gynybą prieš varžovų pikenrolą. Aikštės krašte silpnoje pusėje esantis „Neptūno“ žaidėjas vėluodavo į pagalbą (žengti į baudos aikštelę). Apskritai komandos gynyba buvo visiškai nesustyguota.

Gal Rinkevičius buvo atleistas per anksti. Sunku pasakyti. Tuo metu, kai jam buvo parodytos durys, „Neptūnas“ pradėjo šiek tiek kilti į viršų. Žinoma, bendri rezultatai nebuvo džiuginantys, tačiau ekipos komlpektacijoje yra ne viena spraga.

Kai kurie „Neptūno“ krepšininkai skundėsi labai sunkiomis Rinkevičiaus treniruotėmis, todėl jie nuolat jautė nuovargį. Viena Maksvyčio treniruotė per dieną visada būdavo lengvesnė. Gal Žuža dar labiau padino krūvius, kad jo aklėtiniai sunkiai vilko kojas tiek ketvirtinalio akistatoje su „Sintek-Dzūkija“, tiek vakar. Na, bet čia tik spėliojimai ir spekuliacijos.

„Neptūnui“ žiauriai trūko Delininkaičio. Jį pakeitusiam kitam veteranui Mažeikai kol kas sekasi sunkiai. Nebeaišku, ką ekipoje veikia vėl nežaidęs Dorsey. Po traumos kažkoks nusilpęs atrodo Masiulis. Susidaro įspūdis, kad jam stinga fizinių jėgų.

Norisi pagirti „Rytą“, kurio treneriai taktiškai pranoko Klaipėdos klubo strategus. Labai geras buvo žaidėjų išsidėstymas aikštėje, solidžiai nušifuoti įvairūs deriniai. Gynyba, išskyrus atkarpą pirmoje žaidimo dalyje, kai pasiautėjo Gailius, irgi veikė beveik nepriekaištingai.

Taigi laukiam finalo. Aš norėčiau intrigos, bet kad taip įvyktų, „Rytą“ tikriausiai turi lydėti ir sėkmė.
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)

...