Tyrimas: ar tikrai L. Jamesas padaro savo komandos draugus geresniais?

Apie tai, kad žaidimas su superžvaigždėmis padaro kitus krepšininkus geresniais kalba tiek šio sporto ekspertai, tiek ir patys krepšininkai. Šis pasisakymas labiausiai galioja LeBronui Jamesui, kuris daugybę kartų susilaukė šių komplimentų. Visgi, ar tikrai komandos draugai su LeBronu rungtyniauja sėkmingiau? Į tai pabandė atsakyti ESPN apžvalgininkas Kevinas Peltonas, kuris atliko tyrimą siekiantį atsakyti į šį klausimą.

Šiam tyrimui buvo naudota statistika po to, kai L. Jamesas 2014-2015 metų sezone sugrįžo į „Cavaliers“ komandą. K. Peltonas pasitelkė 25 žaidėjų statistiką, kurie komandą papildė mainų būdu arba kaip laisvieji agentai ir palygino svarbiausius jų statistinius duomenis per vieną minutę, su tais, kuriuos jie demonstravo iki papildant „Cavaliers“ klubą arba L. Jameso sugrįžimo.

Iš 25 komandą papildžiusių žaidėjų savo statistiką pagerino 8 krepšininkai. Iš jų labiausiai atsiskleidė Channingas Frye, kuris savo statistiką pagerino 29%. Tuo tarpu šiemet komandoje atsidūręs Larry Nance‘as pagal žaidimo su L. Jamesu naudą buvo antras, savo žaidimą pagerinęs 27%.

Vienas krepšininkas (Richardas Jeffersonas) demonstravo identišką statistiką, o net 16 krepšininkų rezultatai prie L. Jameso suprastėjo. Didžiausią nuosmukį atstovaudamas su „Cavaliers“ žvaigžde patyrė Isaiah Thomasas, kuris savo statistiką suprastino net 38%. Tiesa, verta pastebėti, jog jis į Klivlendą atvyko po patirtos traumos.

Žaidžiant su LeBronu nukentėjo ir kitų komandos žvaigždžių pasirodymai: Dwyane‘as Wade‘as demonstravo 5%, Kyrie Irvingas 8%, o Kevinas Love‘as 14% prastesnius statistinius rodiklius.

Apskaičiuota, kad krepšininkams pradėjus žaisti su L. Jamesu, jų statistika vidutiniškai pablogėja 6,3%. K. Peltonas taip pat pažvelgė ir kitų NBA superkomandų rezultatus pagal šį rodiklį: prisijungus prie „Thunder“ žaidėjų statistika suprastėja 5%, prie „Rockets“ 2%, o „Warriors“, skirtingai nuo kitų lygos komandų, pagerina žaidėjų statistiką 6%.

Taip pat apskaičiuoti ir tie rodikliai kuriems L. Jamesas turi didžiausią įtaką. Su juo pagerėja dvitaškių taiklumas (2%), puolime atkovotų kamuolių skaičius (8%), o daugiausiai kyla – blokų kiekis (19%). Tuo tarpu krenta gynyboje atkovoti kamuoliai (3%), išmestų baudų skaičius (5%), perimti kamuoliai (11%) ir labiausiai sumažėjantys rezultatyvūs perdavimai (20%).

Taip pat, kaip ir galima tikėtis, žaisdami su L. Jamesu kiti krepšininkai gerokai rečiau turi kamuolį savo rankose ir yra mažiau išnaudojami puolime, kadangi atakas dažniausiai rezga ir užbaigia būtent „Cavaliers“ superžvaigždė.

Nepaisant suprastėjusios komandos draugų statistikos žaidžiant su L. Jamesu, jo atstovaujamos komandos negali skųstis savo sėkme: L. Jamesas su savo ekipomis jau aštuntą kartą iš eilės pateko į NBA finalą, o šiemet jie jame kaunasi su „Warriors“ ekipa.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts