Tritaškių fiestą surengusios „Pieno žvaigždės“ parklupdė „Neptūną“

lkl.lt

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (12/9) ir toliau demonstruoja fantastišką formą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Ivaras Žviguris sužaidė geriausias karjeros rungtynes Lietuvoje, o Klaipėdos „Neptūną“ (16/5) įveikę pasvaliečiai iškovojo jau penktąją pergalę iš eilės. Negana to, 19 tritaškių per rungtynes pataikę svečiai pagerino šio sezono tritaškių rekordą.

Aštuntąjį laimėjimą per paskutines devynerias rungtynes iškovojusios „Pieno žvaigždės“ nuo varžovų pabėgo dar iki ilgosios pertraukos ir iškovojo pergalę 103:89 (26:21, 27:19, 30:20, 20:29).

Ilgiausią pergalių seriją šalies pirmenybėse turinčias „Pieno žvaigždes“ į pergalę vedė I. Žiguris, kuris asmeninį rezultatyvumo rekordą (15) dar pagerino iki ilgosios pertraukos. Iš viso latvis surinko 29 taškus ir 32 naudingumo balus.

Legionierius realizavo visus penkis mestus tritaškius, o „Pieno žvaigždės“ iš viso pataikė net 19 tolimų metimų iš 35 (54%). Tuo pačiu bandę atsakyti klaipėdiečiai kaip reikiant nusvilo ir iš 36 bandymų pataikė tik 7 tritaškius (19%). Prieš tai pataikytų tritaškių rekordas priklausė Prienų „Skycop“ krepšininkams, kurie buvo pataikę 17 tritaškių.

„Neptūno“ komandos neišgelbėjo 19 taškų pelnęs Jerai Grantas bei 17 ir 16 taškų atitinkamai surinkę Laimonas Kisielius bei Deividas Gailius.

Galingą puolimą pademonstravusios „Pieno žvaigždės“ jau pirmajame kėlinyje įgijo aštuonių taškų persvarą (25:17).

„Neptūnas“ antrajame ketvirtyje buvo priartėjęs iki dviejų taškų (26:28), tačiau „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai į tokį aikštės šeimininkų išpuolį atsakė pelnydami 11 taškų be atsako (39:26).

Po ilgosios pertraukos „Pieno žvaigždės“ pradėjo triuškinti varžovus ir įgijo 23 taškų persvarą (67:44).

Būtent tokį skirtumą „Pieno žvaigždės išlaikė viso trečiojo kėlinio metu (83:60), o paskutinės 10 rungtynių minučių buvo tik formalumas. Apsukų ir ketvirtajame kėlinyje nemažinę pasvaliečiai vienu metu turėjo net 28 taškų pranašumą – 90:62.

Nors „Neptūnas“ gėdingo pralaimėjimo išvengė ir deficitą sumažino, tačiau intrigos atkurti nesugebėjo.

„Neptūnas“: Jerai Grantas 19 (7/10 dvit., 24 n.b.), Laimonas Kisielius 17, Deividas Gailius 16, Gytis Masiulis 13 (6 atk. kam.), Džiugas Slavinskas 8.

„Pieno žvaigždės“: Ivaras Žviguris 29 (5/5 trit., 32 n.b.), Tomas Lekūnas 17, Jay Threattas 13 (9 rez. perd.), Dagoberto Pena ir Žygimantas Skučas (7 atk. kam.) po 12.