Katastrofiškas vakaras Vitorijoje: „Baskonia“ „Žalgiriui“ nepaliko jokių vilčių

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ klubas stojo į vieną svarbiausių dvikovų šiame sezone.

Katastrofiškai trečiąjį kėlinį sužaidę kauniečiai gerokai anksčiau prieš mačo pabaigą turėjo susitaikyti su nesėkme ir „Baskonia“ ekipai nusileido net 64:84.

Po šio pralaimėjimo komandas turnyrinėje lentelėje jau skiria vos dvi pergalės, tačiau kaip žinoma, kauniečių laukia vienas iš sunkiausių sezono pabaigos tvarkaraštis, o „Baskonia“ laukia patys lengviausi varžovai.

Rezultatyviausi žaidėjai:

„Baskonia“: J. Granger 20, V. Poirier 15, M. Janning ir J. Voigtmann po 12.

„Žalgiris“: K. Pangos 12, V. Micič 11, A. Toupane 9, E. Ulanovas 7.

Rungtynių eiga:

I kėlinys:

Nepaisant to, jog prieš mačą paaiškėjo, jog „Baskonia“ neturės vieno iš savo lyderių T. Šengelijos, šeimininkai galingai pradėjo mačą ir per pirmas tris minutes susirinko aštuonių taškų pranašumą (0:8). „Žalgirio“ tylą puolime nutraukė Edgaras Ulanovas, tačiau po Jannio Timma trijų taškų su pražangą komandas vėl skyrė aštuoni taškai (8:16).

Kevino Pangoso tritaškis ir Vasilije Micičiaus du taškai buvo leidę sumažinti varžovų persvarą iki trijų taškų, tačiau po Patricio Garino metimo su sirena komandas ir vėl skyrė aštuoni taškai (19:27).

„Baskonia“: J. Granger 9, V. Poirier 5, J. Timma ir J. Voigtmann po 4.

„Žalgiris“: V. Micič 7, K. Pangos 6, E. Ulanovas 3.

II kėlinys:

Priartėti kauniečiams šeimininkai neleido ir antrajame kėlinyje: sužaidus aštuonias antrojo kėlinio minutes po Johanneso Voigtmanno tritaškio, „Baskonia“ įgijo rekordinę persvarą (29:42).

Per likusias dvi minutes kauniečiai kiek sumažino deficitą, bet komandas vis tiek skyrė 10 taškų (33:43).

„Baskonia“: J. Granger 11, J. Voigtmann 9, M. Janning 6, V. Poirier 5.

„Žalgiris“: V. Micič 9, K. Pangos 8, E. Ulanovas 5.

III kėlinys:

Po pertraukos keturi iš eilės Brendano Davieso taškai ir V. Micičiaus dvitaškis buvo leidęs sumažinti pranašumą iki šešių taškų (39:45), tačiau netrukus „Baskonia“ ir vėl atstatė dviženklę persvarą kai Jaysonas Grangeris pataikė iš toli su kauniečių pražanga.

Nors K. Pangoso ir A. Kavaliausko dvitaškiai dar buvo sumažinę pranašumą iki vienženklio, tačiau tuomet žalgiriečių žaidimas visiškai sugriuvo, o šeimininkai pelnė šešioliką taškų be atsako ir rungtynių baigtis jau buvo aiški (43:67).

Vos dvyliką taškų per kėlinį pelnę kauniečiai po trijų kėlinių atsiliko 22 taškais.

„Baskonia“: J. Granger 17, M. Janning 12, J. Voigtmann 11, V. Poirier 9.

„Žalgiris“: V. Micič 11, K. Pangos 10, E. Ulanovas 7.

IV kėlinys:

Ketvirtajame kėlinyje į aikštę Šarūnas Jasikevičius jau leido mažiau rungtyniavusius žaidėjus, o varžovai vienu metu jau turėjo net 28 taškų pranašumą (54:82).

Mačo pabaigoje kauniečiai kiek sumažino persvarą, tačiau mačą varžovai vis tiek laimėjo 20 taškų skirtumu.