Su finansiniais sunkumais susidūrusi „Dzūkija“ prašo pagalbos iš savivaldybės

2017-09-22 16:35 basketnews.lt

Prasidėjus naujajam Lietuvos krepšinio lygos (Betsafe-LKL) sezonui Alytaus „Dzūkijos“ komandą krečia finansiniai sunkumai. Klubas socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino oficialų prašymą miesto savivaldybei, kurios prašo skirti papildomą 70 tūkstančių eurų siekiančią paramą.

Vadovo Antano Sakavicko pasirašytame kreipimąsi į Alytaus merą Vytautą Grigavičių ir tarybus narius buvo išskirti argumentai ir taip pat pateiktos įžvalgos apie neskaidrią veiklą.

„Prašome skirti papildomą 70 000 eurų finansavimą krepšinio klubui „Dzūkija“, nes kitiems sporto klubams, kurie dalyvauja drauge su mumis projekte reprezentuojant Alytų yra bandoma skirti finansavimus ne pagal nustatytą tvarką, kas suteikia pagrindo manyti, kad tai vykdoma neskaidriai ir tendencingai, subjektyviai ir pažeidžiant lygybės principus. Norint turėti klubą elitinėje krepšinio lygoje LKL, reikalaujamas minimalus biudžetas iki 2017-2018 metų sezono buvo 350 tūkst. eurų, o nuo šio sezono pradžios jis yra pakeltas iki 400 tūkst. eurų“, – rašoma dokumente.

Jame „Dzūkija“ atskleidė ankstesnių metų klubo biudžetus bei savivaldybės dalį komandos kišenėje.

2015 metais miestas „Dzūkijai“ skyrė 155 800 eurų (biudžetas – 367 100 eurų), 2016 metais – 105 500 eurų (371 721 eurų), o 2017 metais – 128 000 eurų (544 000 eurų). Alytaus komandos vadovybė taip pat įvardijo sumokėtą gyventojų pajamų mokestį, kurį pabrėžtinai paminėję klubo atstovai priminė, jog jis sugrįžo į miesto biudžetą.

„Esam vieninteliai, kurie vykdo skaidrią klubo veiklą, – pareiškiama dokumente. – Mūsų klubas atstovauja populiariausiai sporto šakai šalyje ir mieste – krepšiniui, turime daugiausiai žiūrovų ir esame lankomiausias sporto klubas Alytuje bei vienas pirmaujančių pagal lankomumą Lietuvoje. Netgi davus papildomą finansavimą miesto iindėlis bus mažiausias lyginant su visų Lietuvos krepšinio lygoje dalyvaujančių savivaldybių reprezentacinių krepšinio klubų mastu.

Klubas vykdo aktyvią socialinę veiklą. Dalyvauja įvairiose akcijose mokyklose, remia neįgaliuosius, senjorus, moksleivius ir mundūruotus pareigūnus.

Alytaus krepšinio patirtis yra karti, nes bankrutavo eilė klubų, nors biudžetinis finansavimas jiems buvo skirtas, o susigrąžinti į Alytų krepšinį kainavo daug finansinių ir organizacinių resursų. Prašytume vertinti situaciją objektyviai ir lygiai visų sporto klubų reprezentuojančių Alytų atžvilgiu.“

...