Staigmena Alytuje: „Dzūkija“ sutriuškino „Lietkabelį“

LKL.lt

„Betsafe–LKL“ čempionate Alytaus „Dzūkija“ (7/17) pateikė vieną didžiausių sezono staigmenų. Dzūkai nepaliko visiškai jokių vilčių Panevėžio „Lietkabeliui“ (16/9) ir iškovojo triuškinamą pergalę.

Praėjusio sezono Lietuvos vicečempionai nė karto rungtynėse nepirmavo ir 73:98 (16:27; 19:26; 24:24; 14:18) turėjo pripažinti ryškų dzūkų pranašumą.

Pagrindinis kalvis į dzūkų pergalę buvo Anatolijus Kaširovas. Aukštaūgis sužaidė rezultatyviausias rungtynes „Betsafe–LKL“ čempionate savo karjeroje. „Dzūkijos“ legionierius pelnė 25 taškus ir surinko 27 naudingumo balus. Krepšininko ankstesnis rekordas buvo užfiksuotas praėjusį sezoną, kai pelnė 23 taškus.

A. Kaširovui puikia talkino ir komandos kapitonas Gediminas Navickas, kuris pelnė 13 taškų. Po 11 pridėjo Paulius Petrilevičius, Parishas Petty ir Alanas Wigginsas.

„Lietkabelio“ gretose dviženklę taškų ribą perkopė tik du krepšininkai: Žanis Peineris ir Kšyštofas Lavrinovičius atitinkamai pelnę 12 ir 11 taškų.

Nuo pat pirmųjų akimirkų „Dzūkija“ šovę į priekį 5:1 ir pradėjo savo šou. Po pirmųjų 10 minučių alytiškiai jau pirmavo 27:16. Skirtumą dar labiau aikštės šeimininkai padidino per antrąjį kėlinį ir į rūbinę išėjo pirmaudami 18 taškų skirtumu – 53:35.

Trečiajame kėlinyje „Dzūkija“ vienu metu pirmavo net 71:45, tačiau prieš ketvirčio pabaigą svečiai iš Panevėžio persvarą sumažino iki 18 (77:59). Ketvirtame kėlinyje „Lietkabelis“ dar spaudė savo varžovus, tačiau galiausiai nuleido rankas ir pralaimėjo ir ketvirtąjį kelinį.