Šimtą taškų surinkęs „Žalgiris“ žengė į KMT finalo ketvertą

zalgiris.lt

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai užtikrintai žengė į „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto varžybas. Trečiadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse įveikė Šiaulių „Šiaulių“ komandą 100:75 (26:19, 25:21, 29:17, 20:18).

Rungtynių pradžioje svečių gynybą aštriais reidais draskė Marius Grigonis ir Nate‘as Woltersas, tačiau savų ginklų turėjo ir „Žalgirio“ vangumu naudojęsi šiauliečiai – 6:12. Iš vidutinio nuotolio neklydo Antanas Kavaliauskas, o jau pirmauti žalgiriečiams 19:17 leido tritaškius švystelėję jaunasis Lukas Uleckas bei Leo Westermannas. Kėlinio pabaigoje Lietuvos čempionų persvarą iki 26:19 išaugino po krepšiu karaliavęs Brandonas Daviesas ir dar vieną tritaškį įskraidinęs L.Westermannas.

Antrajame kėlinyje taiklių tolimų metimų seriją tęsė L.Uleckas, dvitaškiais savo buvusią komandą baudė Laurynas Birutis – 34:21. Gražiais judesiais varžovams galvas apsuko Thomasas Walkupas, prie toliašaudės artilerijos prisijungė persvarą iki 39:25 padidinęs M.Grigonis. Ketvirčiui įpusėjus dėjimu krepšį drebino L.Birutis, bet lengvai paleisti kauniečių „Šiaulių“ komanda nesiruošė (43:37). Prieš didžiąją pertrauką tritaškį smeigė N.Woltersas, greitajame puolime pasižymėjo Deonas Thompsonas, o dviženklį pranašumą 51:40 sugrąžino tris baudas realizavęs L.Westermannas.

Antrą rungtynių pusę galingai pradėjo B.Daviesas, pastarojo rezultatyvius perdavimus tritaškiu bei dvitaškiu pavertė Paulius Jankūnas – 61:44. Naujas aukštumas 68:48 atstumas pasiekė po L.Westermanno tolimo dūrio ir antrųjų B.Davieso ir P.Jankūno šansų. Dar vieną ketvirtį laimėti kauniečiams leido galingai baudos aikštelėje atrodęs D.Thompsonas, iš toli pataikęs M.Grigonis bei aštriu reidu paskutinį žodį trečiajame kėlinyje taręs T.Walkupas – 80:57.

Ketvirtajame kėlinyje Saulės miesto krepšininkus į neviltį varė „Žalgirio“ priekinę liniją sudarė L.Birutis ir D.Thompsonas – 86:59. Atleidus vadeles tylą puolime nutraukė sužibėjęs A.Kavaliauskas, pirmuosius taškus rinko Erikas Venskus bei Rokas Jokubaitis – 95:70. Per likusį laiką formalumus sutvarkė triženklę taškų ribą 100:75 žiūrovų džiaugsmui pasiekęs T.Walkupas.

„Žalgiris“: B.Daviesas 15 (5/7 dvit., 7 atk. kam., 2 blk.), L.Westermannas 14 (3/4 trit.), T.Walkupas 12 (4 rez. perd., 2 per. kam.), D.Thompsonas 11, M.Grigonis 10, P.Jankūnas 8 (5 atk. kam.), L.Birutis 8 (4/4 dvit., 6 atk. kam.), A.Kavaliauskas 7 (2 per. kam.), L.Uleckas 6 (4 atk. akm., 3 per. kam.), N.Woltersas 5 (4 rez. perd.), R.Jokubaitis 2, E.Venskus 2.

„Šiauliai“: B.Griciūnas 14 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), E.Šaulys 13 (3 per. kam., 7 kld.), A.Udras 13 (7 atk. kam.), K.Žemaitis 12 (5 rez. perd.).