„Šiauliai“ nukovė į nesėkmių duobę papuolusį „Neptūną“(VIDEO)

LKL.lt

„Betsafe–LKL“ kovos po trumpos pertraukos sugrįžo į „Švyturio“ areną, tačiau joje aikštės šeimininkai netikėtai suklupo ir buvo priversti pripažinti Armino Urbučio vedamos „Šiaulių“ (8/15) ekipos pranašumą.

Puikiai rungtynes pradėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ (17/6) po atkaklios kovos 71:78 (24:16; 9:19; 14:16; 24:27) nusileido svečiams iš Šiaulių.

Po Laimono Kisieliaus dėjimo likus dviem minutėms „Neptūno“ deficitas siekė 4 taškus (65:69), o po Edgaro Želiono dėjimo deficitas ištirpo iki 3 taškų (67:70). Vis dėlto Nickas Zeisloftas tritaškiu padidino savo ekipos persvarą iki 6 ir nužudė klaipėdiečius, kuriems atsigauti nebepavyko.

Šiose rungtynėse itin gerai sužaidė „Šiaulių“ kapitonas A. Urbutis. Puolėjas per 34 minutes pelnė 18 taškų (7/10 dvit., 1/2 trit., 1/3 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Jau nuo pat pirmųjų minučių „Neptūnas“ pademonstravo, kodėl yra „Betsafe–LKL“ čempionato trečioje turnyrinės lentelės vietoje. Sužaidus vos keturias minutes po L. Kisieliaus dvitaškio klaipėdiečiai pirmavo 17:4.

Vis dėlto „Neptūno“ puolimas antrajame kėlinyje tiesiog sustojo. Namuose rungtyniavusiems klaipėdiečiams ir savos arenos lankai atrodė svetimi. „Neptūnas“ per kėlinį sukrapštė vos 9 taškus, o „Šiaulių“ krepšininkai į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 35:33. Per pirmąją rungtynių dalį „Neptūno“ ekipa pataikė vos 2 tritaškius iš 12 (16%).

Svečiai iš Šiaulių geriau pradėjo ir trečiąjį kėlinį ir po dviejų atakų turėjo 7 taškų pranašumą – 40:33. Nors „Neptūnas“ buvo persvėręs rezultatą į sau teigiamą, „Šiauliai“ prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 51:47.

Nepaisant itin geros „Neptūno“ pradžios, „Šiaulių“ ekipa sugebėjo perimti rungtynių iniciatyvą ir ketvirtąjį kėlinį pradėjo pirmaudama 4 taškais (51:47). Svečiai pradėjo ir ketvirtąjį kėlinį geriau bei likus 6 minutėms iki susitikimo pabaigos pirmavo 8 taškais (62:54).

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 16 (8 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 14 (4/6 trit.), Renaldas Seibutis ir Laimonas Kisielius po 10.

„Šiauliai“: Arbimas Urbutis 18 (10 atk. kam., 25 n.b.), Laurynas Birutis 14, Donatas Sabeckis 11 (8 rez .perd.), Nickas Zeisloftas 10.

Nors „Neptūnas“ itin prastai atakavo iš toli per pirmus du kėlinius, po pertraukos jiems situaciją šiek tiek pavyko sutvarkyti. Klaipėdiečiai rungtynes užbaigė pataikę 6 tritaškius 21 (29%), tuo metu „Šiauliai“ realizavo 8 iš 23 (35%).

Po šio pralaimėjimo „Neptūnas“ apsunkino savo situaciją lenktynėse dėl antrosios vietos. Jei Vilniaus „Lietuvos rytas“ įveiks Prienų–Birštono „Vytautą“ šeštadienį, vilniečiai turės trejomis pergalėmis daugiau už „Neptūną“.

Tuo metu „Šiauliai“ po šio laimėjimo turi tik viena pergale mažiau už šeštoje vietoje esančią Utenos „Juventus“ ekipą.