Sensacija LKL: „Šiauliai“ parbloškė „Žalgirį“

LKL.lt

Kauno „Žalgiris“ (24-4) po saldžios pergalės Eurolygoje prieš Maskvos CSKA sulaukė sensacingo antausio „Betsafe-LKL“ čempionate.

Vienu metu net 14 taškų deficitą turėję Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose 90:93 (21:28, 24:27, 19:19, 26:19) nusileido „Šiauliams“ (11-17).

Ketvirtojo kėlinio viduryje žalgiriečiai dar atsilikinėjo 74:81, bet per kiek daugiau nei minutę svečiai išlygino rezultatą 81:81, o netrukus ir išsiveržė į priekį 88:86.

Likus žaisti minutę rezultatas buvo lygus 90:90, o svarbiu metu kamuolį prarado Vasilije Micičius. Svarbiausius mačo taškus tada pelnė Laurynas Birutis, kuris likus žaisti 28 sekundes įdėjo į krepšį Donato Sabeckio pakabintą kamuolį (92:90).

Lemiamos atakos metu Žalgiriečiai tuomet vėl suklydo, o „Šiaulių“ pergalę įtvirtino Donato Sabeckio baudos metimas.

Užsivedę šiauliečiai įspūdingai pradėjo susitikimą ir galingo puolimo dėka išsiveržė į priekį 28:19, o antrajame kėlinyje įjungė dar aukštesnę pavarą bei pabėgo į priekį net 49:35.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą ir sugrįžo į rungtynes. 45:57 atsilikinėję svečiai trijų minučių atkarpą laimėjo 11:2 bei prisivijo 56:59.

Nors po Brandono Davieso nesportinės pražangos prieš L. Birutį šeimininkai sugebėjo atstatyti dviženklę persvarą (74:64), žalgiriečiai ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 6:0 ir vėl pasivijo 70:74.