Senegalas netikėtai metė iššūkį Australijai

Rimto varžovų pasipriešinimo sulaukusi Australijos rinktinė sugebėjo atsilaikyti. Andrejaus Lemanio auklėtiniai 81:68 (18:16, 18:17, 24:17, 21:18) nugalėjo Senegalą ir išsikovojo kelialapį į kitą Pasaulio taurės etapą.

Po triuškinamo pralaimėjimo atsigauti sugebėję Senegalo krepšininkai mačą su australais pradėjo sausa penkių taškų atkarpa – 5:0. Užtikrintai Afrikos atstovai kontroliavo įvykius aišktelėje didžiąją pirmojo ketvirčio dalį, o sudėtingiau įsivažiavę Australijos rinktinės krepšininkai atsitiesė tik pačioje pabaigoje, kai krepšį dėjimu sudrebinęs Nicas Kay'us išlygino rezultatą, o netrukus baudų metimus realizavęs Matthew Dellavedova išvedė į priekį – 18:16.

Antrajame kėlinyje aikštelėje vaizdas nesikeitė, komandos toliau kovojo taškas į tašką, tačiau sėkmingiau pirmosios rungtynių dalies pabaigoje sužaidę australai į ilgąją pertrauką nešėsi trijų taškų pranašumą – 36:33.

Australijos rinktinė savo favoritų statusą pradėjo rodyti sugrįžę po pasitarimo rūbinėje. Susitvarkę su problemomis gynyboje jie beveik įpusėjus ketvirčiui jau turėjo dviženklę persvarą – 49:39.

Per lemiamą atkarpą senegaliečiai dar bandė sugrįžti į kovą dėl pergalės, tačiau vienaženklis skirtumas komandas skyrė labai trumpą laiką. Galiausiai įgytą pranašumą išsaugoję australai šventė antrąją pergalę H grupėje – 81:68.

AUSTRALIJA: Patty Millsas 22 tšk., Joe Inglesas (10 atk. kam., 9 rez. perd.) 17 tšk., Aronas Baynesas 12 tšk., Nikas Kay'us 8 tšk., Matthew Dellavedova (8 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Chrisas Gouldingas po 6 tšk.

SENEGALAS: Xane'as Dalmeida 14 tšk., Maurice Ndouras ir Youssoupha Ndoye (10 atk. kam.) po 13 tšk., Mouhammadas Faye 12 tšk., Babacaras Toure'as 9 tšk.