Savaitės apžvalga: sensacija Šiauliuose bei nutrūkusios pralaimėjimų serijos

LKL.lt

Sensacija Šiauliuose, 8 pralaimėjimų seriją išvykose nutraukęs Panevėžio „Lietkabelis“, iš duobės išlipusi Utenos „Juventus“, karjeros mačą sužaidęs Mindaugas Kupšas, nesustabdomas Laurynas Birutis, svarbų žingsnį išlikimo link žengęs Kėdainių „Nevėžis“ – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu praėjusios „Betsafe–LKL“ savaitės žaidėju tapo šio sezono naudingumo rekordą pakartojęs Mindaugas Kupšas.

Rezultatyviausią karjeros mačą sužaidęs Utenos „Juventus“ vidurio puolėjas atvedė Aukštaitijos klubą į pergalę uostamiestyje. Centras dvikovoje su Klaipėdos „Neptūnu“ per 34 minutes pelnė 27 taškus (10/12 dvit., 7/9 baud.), atkovojo 14 kamuolių, išprovokavo 9 pražangas bei surinko 42 naudingumo balus.

42 naudingumo balai – pakartotas šio sezono lygos rekordas, kurį prieš dvi savaites rungtynėse su Panevėžio „Lietkabeliu“ užfiksavo būtent M. Kupšas.

Aukštaūgio vedama „Juventus“ išvykoje per pratęsimą 91:87 pranoko klaipėdiečius ir pakilo į 7-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Mėnesio MVP. Kovo mėnesio naudingiausio žaidėjo laurus susižėrė „Šiaulių“ vidurio puolėjas Laurynas Birutis.

20-mečio vidurio puolėjo vedami šiauliečiai per kovo mėnesį patiesė „Neptūną“, „Juventus“ ir „Pieno žvaigždes“ bei nusileido „Lietuvos rytui“ ir „Žalgiriui“.

L. Birutis per penkerias rungtynes vidutiniškai rinko po 17,4 taško (dvitaškiai 68,6 proc.), 8,4 atkovoto kamuolio, 1,6 blokuoto metimo bei 26,4 naudingumo balo.

„Tai pirmi normalūs mano metai LKL, – dėstė perspektyvus „Šiaulių“ vidurio puolėjas. – Iš pradžių buvo sunku, reikėjo priprasti prie greičių, jėgos perėjus iš NKL. O dabar stengiuosi kovoti dėl kiekvienos pergalės.“

Serija. Su pergale Klaipėdoje nutrūko ir „Juventus“ šešių pralaimėjimų serija.

Likus 5 sekundėms iki mačo pabaigos ir uteniškiams turint vieno taško deficitą, „Neptūno“ puolėjas Vytautas Šulskis pražanga sustabdė M. Kupšą, tačiau šis realizavo tik vieną baudos metimą, o mūšis persikėlė į pratęsimą.

Tiksint paskutinei pratęsimo minutei svečiai turėjo dviejų taškų persvarą (89:87). Rezultatą persverti galėjęs Renaldo Seibučio tritaškis nepasiekė tikslo, o Dovio Bičkauskio baudų metimai įtvirtino pergalę.

D. Bičkauskis šiame susitikime buvo vienas pagrindinių „Juventus“ pergalės kalvių. Gynėjas pelnė 22 taškus, atkovojo 9 kamuolius bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Turėjome du pasiutusius šunis Simą (Buterlevičių) su Doviu (Bičkauskiu), kurie vedė komandą į priekį, ir Mindaugą (Kupšą), – po rungtynių sakė Žydrūnas Urbonas, „Juventus“ treneris. – Per kokią vietą dar galime mušti Klaipėdą? Turime M. Kupšą, bet jie turi Simą Galdiką. Natūralu, kad jį išnaudojome, per jį žaidėme.“

Uteniškiai šiame mače vertėsi be traumas patyrusių Anthony Irelando bei Arvydo Šikšniaus.

Sensacija. Pastarosiose dvejose rungtynėse Kaune solidžiai „Žalgiriui“ besipriešinę šiauliečiai galiausiai namie iškovojo pergalę. Saulės miesto ekipa tituluotą varžovą įveikė po dvejų metų pertraukos.

Antrajame ketvirtyje po Nicko Zeislofto tolimo metimo šeimininkai įgijo 14 taškų persvarą, o apčiuopiamą pranašumą šiauliečiai turėjo ir ketvirtojo kėlinio viduryje (81:74).

Visgi žalgiriečiai per kiek daugiau nei minute pelnė 7 taškus be atsako bei išlygino rezultatą, o po kelių minučių ir buvo priekyje (88:86).

Lemiama rungtynių minutė prasidėjo taikliu Donato Sabeckio dvitaškiu, o pergalei pamatus padėjo po to paties D. Sabeckio perdavimo galingai į krepšį kamuolį įkrovęs Laurynas Birutis.

Antano Sireikos kariauną į priekį vedęs L. Birutis šioje dvikovoje per 26 minutes pelnė 21 tašką (8/10 dvit., 5/5 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus.

„Nepavyko motyvuoti žaidėjų. Du kartai, kai vos nepralaimėjome „Šiauliams“ namuose, žaidėjų nemotyvavo. Pradėjome rungtynes labai slogiai. „Šiauliai“ ir labai norėjo, ir įspūdingai žaidė, labai gerai pataikė. Su tuo juos reikia pasveikinti, jie tikrai sužaidė puikias rungtynes ir nusipelnė pergalės“, – po pralaimėjimo sakė „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius.

Kauniečių neišgelbėjo ir karjeros mačą sužaidęs Brandonas Daviesas. Žalgirietis per 29 minutes pelnė 25 taškus (10/11 dvit., 5/5 baud.), išprovokavo 9 pražangas bei surinko 33 naudingumo balus.

Po šios pergalės „Šiauliai“ pakilo į penktąją turnyrinės lentelės poziciją, tuo metu „Žalgiris“ prieš antroje vietoje žengiantį „Lietuvos rytą“ turi vienos pergalės atotrūkį.

Savaitės mačas. Centrinėje turo dvikovoje Alytuje „Lietuvos rytas“ atlaikė šeimininkų šturmą bei iškovojo pergalę.

Antrajame ketvirtyje Rokas Giedraitis ir Benas Madgenas suvarpė varžovus tolimais metimais, o sostinės ekipa įgijo 17 taškų persvarą (46:29).

Kovingieji dzūkai ginklų nesudėjo ir ketvirtį užbaigė spurtu 9:1. Sėkmingą žaidimą Alaro Varrako auklėtiniai pratęsė ir po ilgosios pertraukos, kuomet sužaidę sėkmingą atkarpą 10:2 deficitą nukirpo iki 3 taškų (52:55).

3 taškų pranašumą „Lietuvos rytas“ turėjo ir ketvirtojo kėlinio viduryje (66:63), tačiau tuomet Loukas Mavrokefalidis ir B. Madgenas pelnė 6 taškus be atsako, o svečiai atitrūko saugiu atstumu (74:65).

„Tikėjomės, kad nebus lengva, tad taip ir buvo. Nors pradžioje buvome atitrūkę nemažu pranašumu, tačiau vėl praradome kontrolę, ypatingai trečiajame kėlinyje. Džiaugiuosi, kad vyrai nepalūžo ir sugrįžome į rungtynes bei kontroliavome pabaigą“, – po pergalės kalbėjo vilniečių strategas Rimas Kurtinaitis.

Tai buvo ketvirtoji vilniečių pergalė prieš Alytaus klubą šį sezoną.

Svarbi pergalė. Kėdainių „Nevėžis“ namuose pranoko svečius iš Pasvalio bei žengė dar vieną svarbų žingsnį išlikimo pirmenybėse link.

Puikiai dvikovą pradėję šeimininkai jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą (22:12), kuris antrojo kėlinio pabaigoje išaugo iki 17 taškų (44:27).

Trečiajame kėlinyje „Pieno žvaigždės“ demonstravo puikią gynybą ir varžovams leido įmesti vos 8 taškus, o ketvirtojo pradžioje svečiai deficitą nukirpo iki 4 taškų (51:55).

Visgi tuomet „Nevėžis“ atliko spurtą 12:3 bei pabėgęs iškovojo svarbią pergalę. Po šios dvikovos kėdainiečius nuo paskutinėje vietoje esančio „Vytauto“ skiria jau 3 pergalės, o iki reguliaraus sezono galo liko 8 susitikimai.

„Nevėžis“ nepraranda vilčių prasibrauti ir į atkrintamąsias. Nuo 8-oje žygiuojančios „Dzūkijos“ Ramūno Cvirkos auklėtinius skiria vos 1 pergalė.

Nutraukė. Panevėžio „Lietkabelis“ svečiuose 91:76 įveikė „Vytautą“ bei nutraukė 8 pralaimėjimų išvykose seriją. Pastarąjį kartą svečiuose panevėžiečiai pergalės džiaugsmą buvo patyrę dar lapkričio 12-ąją Kėdainiuose.

Po dviejų ketvirčių „Lietkabelis“ turėjo 9 taškų persvarą (43:34), o po ilgosios pertraukos Ramūno Butauto armija sužaidė atkarpą 9:0 ir varžovus pasiuntė į nokdauną (54:37).

„Vytautas“ nesugebėjo sulaikyti panevėžiečių priekinės linijos, kuri pelnė net 74 iš 91 komandos taško. Aukštaitijos ekipa kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 42:26, o iš baudos aikštelės ribų pelnė 46 taškus, kai Virginijaus Šeškaus auklėtiniai – 24.

Panevėžiečių gynyba tapo neįmenama mįsle broliams Ballams. LiAngelo per 21 minutę pelnė 3 taškus (0/3 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 0/2 baudų metimų), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko -2 naudingumo balus, tuo metu rungtynių pabaigoje į aikštelę žengęs LaMelo per 4 minutes įmetė 5 taškus (1/1 dvitaškių, 1/2 tritaškių), atlikti 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkti 6 naudingumo balus.

Velykos. Būrys „Betsafe–LKL“ krepšininkų yra išbandę įvairiausių kiaušinių marginimo būdų, bet tokio, kokį pasiūlė „Betsafe–LKL“ komanda, didžioji dalis atletų dar nebuvo bandę.

Paėmę į rankas nagų laką krepšininkai gavo užduotį savo komandos spalvomis nudažyti kiaušinį ir Velykų proga pasveikinti savo komandos aistruolius.

„Gal pastaruoju metu mažiau švenčiame, bet niekas tos šventės nepamiršta ir mūsų šeimos tradicijos gilios“, – dažydamas kiaušinį žalia spalva sakė Kauno „Žalgirio“ gynėjas Paulius Valinskas.

„Įdomiausias – kiaušinių daužymo čempionatas, o aš esu savo šeimos daugkartinis kiaušinių daužymo čempionas“, – kalbėdamas apie Velykų tradicijas šypsojosi Panevėžio „Lietkabelio“ puolėjas Gintaras Leonavičius.

Lankomumas. Lietuvos krepšinio lyga tvirtina savo pozicijas kaip populiariausias sporto čempionatas Lietuvoje. Šį sezoną „Betsafe–LKL“ rungtynių lankomumas augo beveik 15 proc. ir pasiekė visų laikų rekordą.

Per tris „Betsafe–LKL“ čempionato ratus į krepšinio rungtynes arenose vidutiniškai rinkosi 2354 žiūrovai. Per tą patį etapą praėjusį sezoną krepšinio rungtynes vidutiniškai lankydavo 2055 aistruoliai ir tai buvo rekordinis rezultatas per lygos istoriją.

Arenų lankomumo vidurkis dar turėtų išaugti, nes laukia lemiamos sezono kovos, įprastai sutraukiančios daugiau žiūrovų.

Daugiausia prie arenų lankomumo kilimo prisidėjo „Šiaulių“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubai – jų namų rungtynių lankomumas augo daugiau nei 60 proc.

„Lietuvos ryto“ namų rungtynės tapo lankomiausios šį sezoną – sostinės klubas aplenkė Klaipėdos „Neptūną“.

Šį sezoną „Lietuvos ryto“ rungtynėse per „Betsafe–LKL“ čempionatą vidutiniškai apsilanko 4219 žiūrovų (per praėjusį reguliarųjį sezoną – vid. 2565 žiūrovai).