Šarūnas Jasikevičius apie Europos krepšinio sistemą: "Tai absoliuti katastrofa“

2017-08-29 19:44 basketnews.lt

Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius kalbėdamas apie naują komandos sudėtį pabrėžė, kad pavyko įsigyti atletiškesnių žaidėjų, todėl šiek tiek keisis ir klubo žaidimo stilius.

„Norėtųsi išlaikyti tą patį žaidimo lygį. Krepšinis atletiškėja, tačiau atletiškų krepšininkų gana sunku daug surasti. Brandono ir Aarono atėjimas kažkiek padės. Axelis irgi padės. Dee Bostas taip pat atrodo atletiškesnis.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad praradome snaiperių, nes išvyko Lukas ir Brockas, bet tose pačiose pozicijose suatletiškėjome, kas yra svarbu šiuolaikinėje Eurolygoje. Kol kas visos šios šnekos yra „iš oro“, nes mes nei žaidžiame, ne treniruojamės labai ilgai, bet bent ant popieriaus taip turėtų atrodyti, o kaip bus iš tikrųjų, parodys laikas.

Bandysime išlaikyti panašų braižą, kaip ir praėjusiais metais. Aišku, komanda pasikeitė, todėl šiek tiek keisis ir žaidimas. Turime daugiau nei pernai dominuoti savo atletiškumu. Naujas sezonas – naujos problemos, nauji iššūkiai. Dauguma žaidėjų yra nauji, vadinasi viskas prasideda iš naujo.

Krepšinyje yra labai svarbu tęstinumas. Išlikęs tas pats trenerių štaba, todėl treniruočių procesas nesikeis, tačiau žaidėjai skirtingi. Jiems reikės taikytis prie sistemos. Bus labai svarbu, per kiek laiko jie sugebės tai padaryti“, – dėstė strategas.

Kalbėdamas apie Luko Lekavičiaus netektį, Jasikevičius tikino, kad dėl jos „Žalgiriui“ bus sunku, tačiau tuo, jog lietuvį įvertino Atėnų „Panathinaikos“ galima ir pasidžiaugti.

„Lukas – didžiulis nuostolis. Praradome savo auklėtinį iš dublerių sistemos. Jie yra mums patys svarbiausi. Be to, praradome jauną lietuvį. Labai gerų lietuvių nėra daug, patys geriausi žaidžia NBA ar geriausiose Eurolygos komandose.

Jo praradimas skausmingas, bet iš kitos pusės reikia džiaugtis. Jis išvažiavo į vieną geriausių Europos klubų ir tai yra mūsų sistemos įvertinimas. Mums bus sunku, bet kitų žaidėjų komanda bandysime tai kompensuoti“, – sakė specialistas, pridūręs, kad Lekavičiaus pamaina Dee Bostas į Lietuvą atvyks po poros dienų.

Kaune ateinantį sezoną netruks jaunų žaidėjų, tokių kaip Paulius Valinskas, Martynas Varnas ar Martynas Sajus. Jasikevičius teigia, jog jaunimui bus suteikiama nemažai šansų, o dėl to kartais galimai bus aukojami ir rezultatai.

„Per sezoną reikia sužaisti daugiau nei 80 rungtynių, todėl žais visi. Stengsimės kai kuriais momentais nedaryti panikos dėl kai kurių pralaimėjimų, vardan jaunimo tobulėjimo. Žaidėjų didesnė ar mažesnė rolė komandoje priklausys nuo jų darbo. Aišku, rezultatai irgi daug ką lems“, – sakė specialistas.

Jei Axelis Toupane‘as pateks į Prancūzijos rinktinės galutinį dvyliktuką, „Žalgiris“ turės 4 narius, rungtyniausiančius Europos čempionate. Prancūzas, serbas Vasilje Micičius bei lietuviai Edgaras Ulanovas ir Artūras Milaknis į Kauną atvyktų tik prieš pat sezono pradžią, o tokią situaciją Jasikevičius vadina katastrofa.

„Europos krepšinio sistema yra absoliuti katastrofa. Galite vadinti kaip norite, bet jei mūsų žaidėjai sugrįš likus dienai iki oficialaus sezono starto, tai yra absurdas. Mes turime vieną treniruotę, kitą dieną žaisime prieš Alytaus „Dzūkiją“. Aišku, jei išvis tą treniruotę turėsime. Tai tragedija, bet mes to negalime kontroliuoti. Kontroliuojame tai, ką galime kontroliuoti“, – dėstė strategas.

Jasikevičius nebuvo linkęs kalbėti apie Europos čempionatą bei atskleidė stebėjęs tik du Lietuvos rinktinės mačus. Pasak trenerio, iš draugiškų rungtynių apie rinktines negalima nieko spręsti.

„Visos rinktinės draugiškose rungtynėse tik dėjo pamatus statomam namui. Niekas neina žiūrėt, kaip pamatai statomi. Ateini pasižiūrėt, kai jau būna baldai sunešti“, – sakė Jasikevičius. 

Jasikevičius taip pat patikino, jog ateinantį sezoną Eurolyga bus dar pajėgesnis turnyras nei praėjusiais metais.

„Daug gerų komandų Eurolygoje pernai liko už aštuntuko borto, todėl šiemet jos tikrai turėtų būti sustiprėję. Kol kas viskas tik ant popieriaus, svarbu bus tai, kaip visiems žaidėjams pavyks suvienyti jėgas. Toks vaizdas, kad dvi ispanų komandos yra aukščiausio lygio bei yra geresnės už tas, kokiomis jos buvo praėjusiais metais. Pernai jas tikrai buvo galima įveikti.

Eurolyga bus dar stipresnė, o tai nelabai mus džiugina, bet vėlgi, tai yra dalykai, kurių negalime kontroliuoti. Reikia stengtis gyventi kiekvieną dieną ir taip eiti visą sezoną. Kito kelio mums nėra“, – teigė „Žalgirio“ vyriausiasis treneris.

...