Šaras ir „Barca“ nugvelbė Karaliaus taurę

„Barcelona" laimėjo Ispanijos karaliaus taurę

Sekmadienio vakarą visa krepšinio europa galėjo mėgautis Ispanijos krepšinio grandų „Barcelona“ ir Madrido „Real“ dvikova Karaliaus taurės didžiajame finale.

Nors mačą baltieji pradėjo penkias iš eilės Alberto Abalde taškais, Nikolos Mirotičiaus vedami granatiniai laimėjo atkarpą 16:2 ir pabėgo į priekį rezultatu 18:7, o po pirmo kėlinio „Barca“ buvo priekyje 20:11.

Antrajame ketvirtyje Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama ekipa įjungė dar aukštesnes pavaras. Vienas po kito į „Real“ krepšį skriejo Cory Higginso, Brandono Davieso, Rolando Šmitso metimai, o Madrido klubas gelbėjosi tik pavienių žaidėjų individualiomis pastangomis ir nebloga kova dėl atšokusių kamuolių po varžovų krepšiu. Vis dėlto, pirmąją rungtynių pusę fantastiškai užbaigusi Katalonijos sostinės ekipa į rūbinę išėjo jau turėdami 21 taško atsargą (52:31).

Po pertraukos karališkasis Madrido klubas toliau vargiai rinko taškus, „Barcelona“ klubo gynyba puikiai gliaudė visus Pablo Laso derinius. Po kelių sėkmingų Sergio Llullo bei Walterio Tavarezo atakų baltieji sumažino skirtumą iki 15 taškų (55:40), tačiau katalonai čia pat atsakė savo mini spurtais, neleidusiems „Real“ labiau priartėti. Prieš paskutinį ketvirtį ekipas skyrė 19 taškų (69:40).

Tiesa, ketvirtajame kėlinyje A. Abalde ir W. Tavarezo pastangomis „Real“ du kartus sumažino atsilikimą iki 11 taškų (73:62; 78:67), bet grąžinti intrigos į rungtynes nepajėgė ir „Barca“ triumfavo 88:73.

Tai buvo pirmasis šarūno Jasikevičiaus, kaip „Barcelona“ vyriausiojo trenerio, trofėjus. Granatiniams tai 26-oji Ispanijos taurė.

Karaliaus taurės Malagoje MVP titulas atiteko „Barcelona“ gynėjui C. Higginsui.

„Barcelona“: Cory Higginsas 20, Rolandas Šmitsas 13, Nikola Mirotičius ir Nickas Calathesas – po 12, Brandonas Daviesas 10.

„Real“: Walteris Tavaresas 17, Alberto Abalde 15, Gabrielis Deckas ir Carlosas Alocenas – po 9, Trey’us Thompkinsas ir Sergio Llullas – po 8.