Š. Jasikevičius bus priverstas verstis be trijų žaidėjų Ispanijoje (VIDEO)

2018-12-27 10:07 Teniso TV

Jonas Miklovas, „BasketNews.lt

Kauno „Žalgiris“ išvyko į Ispaniją, kur penktadienį bus žaidžiamos Eurolygos pirmojo rato paskutinės rungtynės su vietos „Herbalife“ ekipa.

Į Kanarijos salyną „Žalgiris“ išskrido be Leo Westermanno, kuris trečiadienį treniruotės metu patyrė kelio traumą. Anot trenerio Šarūno Jasikevičiaus, šiandien bus atlikta daugiau tyrimų, po kurių paaiškės prancūzo traumos rimtumas.

Į Ispaniją taip pat neišskrido Paulius Jankūnas ir Antanas Kavaliauskas, tačiau prie komandos jau prisijungė čiurnos traumą išsigydęs Nate‘as Woltersas.

N.Woltersas nerungtyniavo nuo gruodžio 9-osios, kai mače su Vilniaus „Rytu“ patyrė čiurnos traumą. Jis praleido trejas Eurolygos rungtynes, per kurias itin svarbiu komandos nariu buvo tapęs L.Westermannas. Prancūzas per šias dvikovas pelnydavo vidutiniškai po 14 taškų ir pataikydavo po 3 tritaškius, o tolimi jo metimai nukalė pergales Stambule prieš „Daruššafaka“ ir Kaune su Tel Avivo „Maccabi“.

Be N.Wolterso „Žalgiris“ pralaimėjo vienas rungtynes ir, anot Jasikevičiaus, jam dar reikės laiko įsibėgėti.

„Treniruotėse jis atrodo kaip žmogus, kuris praleidęs dvi savaites, – sakė „Žalgirio“ treneris. – Stengiasi, sunku dar įeiti į gerą ritmą. Manau, kad žais, jeigu kažkas nepasikeis per šias dienas, o kiek žais, aišku, žiūrėsime pagal situaciją.“

Problemų su klubu, o dabar su šlaunimi turintis P.Jankūnas praleis septintąsias iš pastarųjų 8 Eurolygos rungtynių, o pilvo raumens traumą besigydantis A.Kavaliauskas nežais antrą kartą per pastaruosius 4 mačus.

„Žalgiris“ Las Palme žais su komanda, kuri Eurolygoje praleidžia daugiausia taškų (vid. 89,4) ir varžovams leidžia atakuoti 50,6 proc. taiklumu (antras blogiausias rezultatas).

Visgi, pasak Š.Jasikevičiaus, dėmesį reikia kreipti ne į varžovų gynybą, o jų puolimą.

„Yra turėję rungtynių, kur praleidę 70 taškų, yra rungtynių, kur po 95. Jie tokia komanda, kad eina į viršų ir apačią, bet irgi po truputį gerina savo žaidimą, iškovotos penkios pergalės, buvo trijų pergalių serija. Rimta komanda, – sakė Š.Jasikevičius. – Jie žaidžia turbūt vieną greičiausių krepšinių Europoje, viena iš daugiausiai taškų greitame puolime įmetančių komandų. Viena iš užduočių ir bus stabdyti greitą puolimą, paimti savus šansus greitame puolime. Bet nebūtų naudinga 40 minučių su jais bėgti pirmyn atgal.“

„Herbalife“ po 10 Eurolygos rungtynių atleido trenerį Salva Maldonaldo ir jo vietą užėmė asistentas Victoras Garcia. Su juo Las Palmo ekipa per ketverias rungtynes iškovojo dvi pergales.

Eurolygoje debiutuojantis klubas iš viso turi 5 pergales ir užima tryliktąją vietą. Dar prasčiau jam sekasi Ispanijos čempionate, kur per 13 turų pasiektos 4 pergalės ir užimama penkiolikta vieta.

Kanarų ekipa paskutines šešerias Eurolygos rungtynes verčiasi be traumą patyrusio Clevino Hannah, o praėjusią savaitę atsisveikino su vienu savo lyderių, Christopheriu Evansu.

Anot Š.Jasikevičiaus, ryškių žaidėjų trūkumas nedaro „Herbalife“ mažiau pavojinga.

„Manau, kad tai – komanda, kuri yra be ryškių žvaigždžių, žaidžia komandinį krepšinį, meta daug tritaškių ir joje aiškiai suskirstytos rolės, – aiškino Š.Jasikevičius. – Daugiau mažiau visi meta tritaškius, centrai lipa ant lentos ir visi penki bėga į greitą puolimą. Tas lengvų taškų dalinimas bus vienas iš svarbiausių faktorių.“

Video:


(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)
...