„Ryto“ gynyba surakino „Lietkabelį“

A. Marčiulionis

LKL grandų mūšyje pergalę šventė Vilniaus „Ryto“ ekipa, namie rezultatu 81:67 pranokusi Panevėžio „Lietkabelį“.

Rungtynės prasidėjo gana apylygiai, komandos kovėsi taškas į tašką visą pirmajį ketvirtį. Kėlinio pabaigoje šiek tiek į priekį bandė veržtis svečiai iš Aukštaitijos sostinės, bet du Ivano Buvos taiklūs metimai ketvirčio pabaigoje paliko panevėžiečiams tik minimalų pranašumą – 21:22.

Antrajame kėlinyje iniciatyvą perėmęs Lietkabelis vienu metu jau turėjo ir dviženklę persvarą, o jų puolimo ratai sukosi beveik neužstrigdami. Po dviejų kėlinių Nenado Čanako auklėtiniai pirmavo 36:45.

Visgi po didžiosios pertraukos rūbinėje persigrupavęs Vilniaus klubas iškart įvedė savo taisykles. Spurtu 10:3 trečią kėlinį pradėję aikštės šeimininkai priartėjo, o po Ivano Buvos dvitaškio ir persvėrė rezultatą – 50:49. „Lietkabelio“ puolimas strigo ir toliau, o iš viso per visą trečią ketvirtį „Lietkabelis“ surinko vos 6 taškus.

Parėmęs iniciatyvą „Rytas“ jos nebeišleido ir nuolat didino pranašumą, o ketvirto kėlinio pabaigoje intrigos jau nebebuvo.

Kitame LKL antradienio mače Kauno „Žalgiris“ 88:74 Šiauliuose įveikė Antano Sireikos auklėtinius.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 17, Arnas Butkevičius ir Ivanas Buva po 14, Dovis Bičkauskis ir Lukas Uleckas po 8, Gytis Radzevičius 7, Martynas Echodas 6.

„Lietkabelis“: Kyle‘as Vinalesas 22, Gytis Masiulis 14, Džordže Gagičius ir Vytenis Lipkevičius po 8, Gabrielius Maldūnas 6.