„Rytas“ pralaimėjo Valensijai ir užbaigė sezoną Europoje

rytasvilnius.lt

Vilniaus „Rytas“ baigė savo pasirodymą Europos taurės turnyre. Antrosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 56:71 (14:20, 25:13, 9:24, 8:14) turėjo pripažinti „Valencia Basket“ komandos pranašumą. Seriją iki dvejų pergalių vilniečiai pralaimėjo 0-2.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai iš Valensijos, įsiverždami į priekį (0:5). Vilniečiams pavyko stabilizuoti situaciją ir įpusėjus pirmajam kėliniui, po Artiomo Parachouskio dvitaškio „Rytas“ pirmą kartą įsiveržė į priekį (10:9). Tačiau netrukus Jaume Ponsarnau auklėtiniai surengė spurtą (9:0), Mike Tobey pelnė dvitaškį, ir sostinės klubo vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (18:9). Ketvirčio pabaigoje vilniečiams pavyko šiek tiek priartėti, bet po 10 minučių priekyje vis dar buvo „Valencia Basket“ (20:14).

Antrojo kėlinio pradžioje iniciatyvą savo rankose turėjo svečiai, kurie po taiklaus Matto Thomaso tritaškio dar labiau nutolo nuo vilniečių (19:28). Tačiau sostinės ekipa savo ruožtu atsakė galingu spurtu (12:0). Šią atkarpą taikliu baudos metimu užbaigė Arnas Butkevičius, po kurio vilniečiai įsiveržė į priekį (31:28). Ketvirtį taip pat geriau užbaigė sostinės ekipa. Rokas Stipčevičius smeigė du tolimus metimus iš eilės ir po dviejų kėlinių (39:33) priekyje buvo „Rytas“.

Antroje rungtynių pusėje Valensijos klubas dominavo abiejose aikštelės pusėse. Svečiai pademonstravo geležinę gynybą ir per trečią mačo ketvirtį Vilniaus ekipai leido įmesti tik 9 taškus, o patys atseikėjo 24. Kėlinio pabaigoje iniciatyvos ėmėsi Fernando San Emeterio, kuris pataikė dvitaškį, Joanas Sastre buvo tikslus iš toli, o ispanas pridėjo dvi tikslias baudas, ir po 30 minučių grynojo žaidimo laiko svečiai buvo priekyje (48:57).

Lemiamame mačo ketvirtyje „Valencia Basket“ nemažino apsukų ir po Joano Sastre šūvio iš toli susikrovė 14 taškų persvarą (50:64). Tai ir buvo rungtynių lūžis, vilniečiai dar bandė priešintis, tačiau Dainiaus Adomaičio auklėtiniams per likusį rungtynių laiką pavyko pelnyti viso labo 6 taškus. Pergalę 56:71 (14:20, 25:13, 9:24, 8:14) šventė „Valencia Basket“ klubas.

„Sveikinu savo žaidėjus dėl jų pastangų abejose serijos rungtynėse. Negalėjome varžovams prilygti fiziškumu, neturėjome ilgo suolelio, bet mūsų užsidegimas buvo geras. Tokią komandą kaip „Valencia“ palaikyti ties tokiu rezultatyvumu yra tai, ko norėjome. Tik patys puolime gerai sužaidėme pirmąją pusę, o vėliau nuovargis padarė savo“, – po mačo kalbėjo Dainius Adomaitis.

„Rytas“: Martynas Echodas 11 (5/6 dvit.), Arciomas Parachouskis ir Eimantas Bendžius (1/5 dvit., 2/7 trit.) po 10.

„Valencia Basket“: Mike‘as Tobey 18 (7/8 dvit.), Fernando San Emeterio 11, Joanas Sastre ir Willas Thomas po 8.