„Rytas“ Europos taurėje sutriuškino Juodkalnijos atstovus

rytasvilnius.lt

Vilniaus „Rytas“ (3-2) iškovojo trečiąją pergalę Europos taurėje. Sostinės klubas išvykoje 92:69 (26:23, 23:26, 22:8, 21:12) sutriuškino Baro „Mornar“ ekipą (1-4).

Pirmosios penkios susitikimo minutės klostėsi apylygiai, 14:11 pirmavo vilniečiai. Verta paminėti, jog puikiai mačą pradėjo perspektyvusis Deividas Sirvydis, kuris per pusę kėlinio pasižymėjo dviem taikliais tolimais metimais. Likus 3 minutėms iki pirmojo ketvirčio pabaigos „Rytas“ spurtavo (7:0), ir nutolo rezultatu 26:19. Kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai kiek sumažino skirtumą, ir po 10 minučių grynojo žaidimo laiko pirmavo svečiai iš Vilniaus (26:23).

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo „Rytas“, Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius inicijavo spurtą (5:0), po kurio aikštės šeimininkų vyriausiasis treneris Mihailas Pavicevičius buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės (31:25). Po pasitarimo Baro miesto ekipa šiek tiek stabilizavo žaidimą, ir po Marko Mugošos taiklaus dvitaškio sumažino deficitą iki trijų taškų (37:34). Ilgai netrukus, po Bronsono Koenigo tritaškio aikštės šeimininkai pirmą kartą šiame susitikime persvėrė rezultatą savo naudai (43:42). Kėlinio pabaigoje Girdžiūnas realizavo baudos metimus ir po dviejų ketvirčių švieslentėje degė lygus rezultatas (49:49).

Antrosios rungtynių pusės pradžia priminė svarstykles ir komandos keitėsi taikliais metimais. Netrukus vilniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir likus šešioms minutėms iki kėlinio pabaigos „Rytas“ spurtavo (10:0) bei įgijo aštuonių taškų persvarą (63:55). Tačiau svečiai iš Vilniaus nežadėjo sustoti. Po triuškinančių Echodo ir Sutton‘o dėjimų sostinės komanda padidino skirtumą iki dviženklio (69:55). Kėlinį taikliu dvitaškiu užbaigė komandos kapitonas Ch.Krameris, tačiau nusileido nesėkmingai ir aikštelėje daugiau nepasirodė. „Rytas“ pirmavo (71:57).

Paskutinį mačo kėlinį vilniečiai pradėjo uraganišku tempu, per pirmąsias dvi ketvirčio minutes surengtas spurtas (11:0), ir sostinės krepšininkai įgijo rekordinę – 25 taškų persvarą. Kai rungtynių baigtis tapo aiški, D.Adomaitis išleido dar du vilniečių talentus – Mareką Blaževičių ir Aistį Pilauską. Vilniaus „Rytas“ iškovojo trečiąją pergalę Europos taurės pirmenybėse (90:69).

„Antroje rungtynių pusėje žengėme žingsnį į priekį, pagerinome gynybą, laikėmės rungtynių plano, todėl ir nugalėjome.“ – Po pergalės mintis dėstė vyriausiasis „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis.

„Rytas”: M.Girdžiūnas ir M.Echodas po 13, E.Bendžius ir D.Sutton po 12, D.J Seeley 11, D.Sirvydis 10.

„Mornar”: B.Koenig 14, S.Micovic, N.Rebič ir U.Lukovič po 10.