Rinktinė ruošiasi kietai kovai po krepšiais

2017-08-31 12:45 basketnews.lt

„Na ką, viskas“, – po paskutinės treniruotės prieš startą treniruočių salėje savo kalbą auklėtiniams pradėjo treneris Dainius Adomaitis. Lietuvos rinktinė ketvirtadienio rytą prieš Europos čempionato startą Tel Avive jau sudėliojo paskutines gaires. Vakare laukia pirmasis Senojo žemyno pirmenybių egzaminas – kova su Gruzijos rinktine.

Specialistas rytinių pratybų metu į ratą susispietusiems auklėtiniams keletą kartų pakartojo esminius pergalės aspektus – charakterį ir kietą fizinę kovą.
Jos lietuviams prireiks. Tel Avive pirmose čempionato rungtynėse juos po krepšiais pasitiks didysis gruzinų trejetas – Zaza Pačulija, Georgi Šermadini ir Tornike Šengelija. Vyrukai, kurie gali nudeginti bet kurią komandą.

Kol kas neaišku, ar tarp Adomaičio ginklų šiame mače bus iš JAV grįžti turintis Donatas Motiejūnas. Po treniruotės mintimis su žiniasklaida dalinęsis Adomaičio asistentas Benas Matkevičius to neatskleidė.

„Mums Donato pagalba būtų reikalinga, bet kaip bus – pamatysime. Žiūrėsime rungtynių eigoje“, – į klausimą, ar Motiejūnas šiandien pasirodys aikštėje atsakė Matkevičius.

– Kokie yra pagrindiniai akcentai prieš rungtynes?

– Bus svarbi individuali gynyba tiek ant žemo ūso, tiek ant perimetro. Bus daug centravimo iš Šengelijos, Šermadini ir Pačulijos, taigi mūsų aukštaūgiams bus ką veikti. Taip pat svarbu žaidimas du prieš du su Tsintsadze, kuris skaito žaidimą ir žaidžia gudriai.

Gruzijos rinktinės pagrindinė stiprybė yra prikinė linija?

– Tai – gerai subalansuota komanda su trumpa rotacija, bet šis faktas nebūtinai yra trūkumas, nes jie yra susižaidę, vienas kitą gerai jaučia. Nesakyčiau, kad tai pagrindinis privalumas, bet tik viena iš jų stiprybių. Tai komanda su geru balansu, o toks dalykas yra geros komandos aspektas.

Kiek Klaipėdoje draugiškose rungtynėse jie nuslapukavo?

– Žaidėjai, kurių nebuvo Klaipėdoje mums yra žinomi, bet jie taip pat bus kažką pasirengę, tiek ir mes ne pilna sudėtimi žaidėme. Taigi tas pasiruošimas yra kitos vertės. Kažką pasisėmėme, bet vien į tas rungtynes žiūrėti negalime.

– Kuo skiriasi Gruzijos žaidimas, kai žaidžia Zaza, ir žaidžiant Šermadini?

– Pas Zazą yra ne tik vienas prieš vieną žaidimas, bet jis gali sužaisti ir veidu, ir perduoti kamuolį. Šermadini daugiau atakuoja vienas prieš vieną dešine ranka. Zaza gali ir pats atakuoti, ir gerai numeta kamuolį komandos draugams. Tai – viena didžiausių jo stiprybių ir aspektas, kodėl su savo talentu ir duomenimis jis žaidžia NBA. Jis labai svarbus šiai komandai.

Ką galima pasakyti apie jų galingą pasirodymą draugiškose rungtynėse?

– Serbija ir Graikija yra geros komandos, todėl į tuos jų rezultatus reikia žiūrėti su pagarba. Nors čia ir draugiškos rungtynės, bet Akropolio turnyras yra svarbus, jis rengiamas prieš pat čempionatą. Taigi tai buvo geros jų pergalės. Mes tai tikrai matėme. Būna ir taip, kad tame turnyre visko jie neparodė, bet žaidė skirtingais penketais. Reikia būti pasiruošus visiems variantams, o mes, žiūrėdami video, matėme daug jų veidų.

– Gruzija šįmet neturi Viktoro Sanikidzės. Koks tai nuostolis šiai komandai?

– Jie neturi ir Burjanadzės, kuris taip pat buvo svarbus. Tai yra didelė netektis rotacijai ir didelis praradimas patirties klausimu. Jie yra įsižaidę ir nereiškia, kad jie susilpnėjo. Tiesiog išvengus pražangų, jiems bus pranašumas būti su pagrindiniais žaidėjais aikštėje. Tai jie ir bandys daryti – išlaikyti pagrindą aikštėje. Bet tie du žaidėjai tikrai yra netektis.

Ar Donatas šiuo metu yra atvykęs?

– Na, klausykite, mes rengiamės šioms rungtynėms ir nelabai noriu kalbėti apie kitus reikalus. Man ši komanda yra kaip šeima ir apie ją kalbėti nenoriu. Noriu koncentruotis krepšiniui. Tam mes čia ir atvykome.

Kaip vertinate sąlygas Tel Avive?

– Maistas labai geras ir priėmė puikiai. Neturime jokių priekaištų. Kondicionieriai aišku yra ir jie prie to labiau pratę. Kiek galime, tiek išjungiame, bet salėje jų išjungti negalime, turime prisitaikyti prie to. Visada kažkas nebus tobula bet kur, kur nuvyksi. Dėl to mes prisitaikome ir nesiskundžiame. O iš kurios pusės oras pučia, ne mūsų rankose. Visi su tomis pačiomis sąlygomis.

...