„Real“ tritaškiai paskandino „Žalgirį“ Ispanijoje

Eurolygos 26-ojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykos rungtynėse patyrė 12-ąjį pralaimėjimą šiame sezone. Martino Schilerio auklėtiniai 58:70 (13:21, 18:15, 11:15, 16:19) turėjo primažinti Madrido „Real“ krepšininkų pranašumą.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo pakeitęs startinį penketą. Į Ispaniją neišvykusį Artūrą Milaknį startinėje sudėtyje pakeitė Rokas Jokubaitis, o vietoj Joffrey Layvergne’o rungtynėse startavo Augustine’as Rubitas. Kauniečiai rungtynėse pradėjo taikliais Augustine’o Rubito ir Roko Jokubaičio dvitaškiais, tačiau netrukus „Real“ surengė tikrą taškų šturmą, o šeimininkai po pirmojo kėlinio susikrovė 8 taškų pranašumą.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ krepšininkams sunkiai sekėsi pralaužti „Real“ ekipos gynybą. Įpusėjus antrajam kėliniui šeimininkai pranašumą padidino iki dviženklio skaičiaus, tačiau du iš eilės Nigelio Hayeso tritaškiai prabudino „žalgiriečius“, o prieš ilgąją pertrauką atsilikimas sumažėjo iki 5 taškų.

Po ilgosios pertraukos „Žalgirio“ žaidėjai vėl ėmė demonstruoti puikią gynybą, tačiau du Decko tritaškiai neleido svečiam per daug priartėti trečiajame kėlinyje. Paskutiniajame ketvirtyje „Žalgiriečiai“ niekaip nesugebėjo sustabdyti „Real“ ekipos snaiperių bei privalėjo pripažinti šeimininkų pranašumą 70:58.

Nugalėtojus į pergalę vedė G.Deckas, kuris per 29 žaidimo minutes pelnė 14 taškų (4/5 trit., 1/3 dvit.) ir atkovojo aštuonis atšokusius kamuolius.

Kauniečių gretose geriausiai pasirodė Paulius Jankūnas. Kapitonas ant parketo praleido 23 minutes ir pelnė 13 taškų (1/2 trit., 2/2 dvit., 6/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir kartą atliko rezultatyvų perdavimą.

„Real“: Gabrielis Deckas 14, Trey’us Thompkinsas, Jaycee Carrollas po 12, Nicolas Laprovittola 9.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 13, Nigelis Hayesas 11, Thomasas Walkupas ir Lukas Lekavičius po 8.