2017 metų vyrų sezonas skaičiais – įdomiausi faktai (Pirma dalis)

Dar vieni puikūs ir pilni netikėtumų metai tenise, tiek tarp moterų, tiek tarp vyrų įvyko daug puikų kovų.

Vyresniųjų pamoka jauniems :

2017 metai kaip laiko mašina, o nusikelta buvo į tuos laikus, kai Rogeris Federeris su Rafaeliu Nadaliu buvo jaunuoliai. Būkime teisingi, šie du žaidėjai, kuriems virš 30 metų, o šveicarui jau 36 metai laimėjo geriausius turnyrus ir svarbiausius turnyrus šiais metais. Rogerio Federerio sąskaitoje Vimbledono ir Australijos didieji kirčiai, o ispano sąskaitoje Prancūzijos ir JAV svarbiausių turnyrų titulai.

Nepamirškime fakto, kad šie du žaidėjai yra pirmoje ir antroje reitingo vietoje ir lenkia kitus žaidėjus dideliu atstumu.

Ne vien Rogeris Federeris ir Rafaelis Nadalis nusipelnė pagyrų. Olandijoje vykstančiame turnyre ant žolės šiais metais finale susitiko 38-erių metų Ivo Karlovičius ir 34 metų Gillesas Mulleris, taip pat šis žaidėjas tapo seniausiu žaidėju laimėjusi pirmą savo ATP titulą karjeroje.

Ispanas Viktoras Estrella Burgosas tapo 2017 sezono vyriausiu žaidėju, kuris laimėjo ATP turnyrą, tai jis padarė būdamas 36-erių metų ir 6 mėnesių Ekvadoro turnyre „Quito“.

Kylančios žvaigždės :

Nors seni vilkai nusipelnė daug pagyrų ir laimėjo šį sezoną, tačiau jaunieji žaidėjai taip pat pasirodė puikiai.

Aleksandras Zverevas, jaunasis Rusijos – Vokietijos talentas, iš visų jaunųjų žaidėjų nusipelnė daugiausiai pagyrų. Vos 20 metų tenisininkas sezoną užbaigė 4 reitingo vietoje, o per šiuos metus laimėjo 5 titulus, o du iš jų buvo Masters lygio.

Andrejus Rublevas tapo jauniausiu šių metų žaidėjų laimėjusiu ATP titulą, tuo metu jam buvo 19 metų ir 9 mėnesiai. Žaidėjas iš Rusijos taip pat pasiekė ketvirtfinalio etapą „Us Open“ didžiojo kirčio turnyre.

Dar du jaunuoliai nusipelnė pagyrų yra iš Kanados, tai Denisas Shapovalovas ir Feliksas Auger Aliasime.

Pirmasis kanadietis puikiai pasirodė namų turnyruose ir Rogers taurėje pasieke pusfinalį, o šiek tiek vėliau „Us Open“ didžiojo kirčio turnyre pasiekė ketvirtą etapą. Šiuo metu 19-metis žaidėjas užima 51 reitingo vietą.

Antrasis žaidėjas iš Kanados, kuriam vos 17 metų, šiais metais laimėjo du „Challenger“ lygio titulus. Laurynui Grigeliui teko susidurti su šiuo žaidėju, po atkaklios trijų setų kovos lietuvis turėjo pripažinti jaunojo talento pranašumą.