Puolime strigęs „Žalgiris“ sutriuškintas Barselonoje

Eurolygos 25-ojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ (13-11) patyrė vieną didžiausių pralaimėjimų šiame sezone. Martino Schillerio auklėtiniai išvykos rungtynėse 86:62 (24:24, 13:24, 10:23, 15:15) nusileido nepralaužiamą gynybą demonstravusiems „Barcelona“ (18-7) krepšininkams su Šarūnu Jasikevičiumi priešakį.

Prieš pat rungtynes daug nerimo dėl sveikatos kėlęs Thomasas Walkupas rungtynes pradėjo starto penkete, tačiau ant parketo ilgai neužsibuvo. Vis tik pirmajame kėlinyje abi ekipos demonstravo atakuojantį krepšinį ir keitėsi rezultatyviomis atakomis, o pirmasis kėlinys baigėsi lygiu rezultatu.

Viskas apsivertė aukštyn kojomis antrajame kėlinyje. „Žalgirio“ krepšininkai strigo „Barcelona“ ekipos gynyboje. Svečiams ne tik nesisekė pralaužti šeimininkų gynybos, bet ir neišsprendžiamu galvosūkiu tapo Cory Higginsas, kuris iki ilgosios pertraukos surinko net 17 taškų, o „Barcelona“ prieš trečiąjį kėlinį susikrovė dviženklį pranašumą.

Po ilgosios pertraukos sugrįžę kauniečiai ir toliau nerado būdų, kaip pralaužti katalonų gynybą. Tuo pasinaudodama „Barcelona“ surengė triuškinamą spurtą, o „Žalgirio“ atsilikimas vienu metu ėmė siekti net 24 taškus. Nors ketvirtajame kėlinyje kauniečiai dar ėmė kabintis į žaidimą, atsilikimas buvo per didelis, o „Barcelona“ šventė 18-ąją pergalę Eurolygoje.

Nugalėtojus į pergalę vedė Cory Higginsas, kuris aikštelėje praleido 20 minučių ir pelnė 19 taškų (1/1 trit., 8/9 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus.

Kauniečių gretose labiausiai spindėjo Nigelis Hayesas, kuris per 21 minutę pelnė 9 taškus (1/4 trit., 1/6 dvit., 4/4 baud.) ir atkovojo 3 kamuolius.

„Žalgiris“: Nigelis Hayesas 9, Marius Grigonis, Artūras Milaknis ir Joffrey Lauvergne'as po 8.

„Barcelona“: Cory Higginsas ir Pierre Oriola po 19, Brandonas Daviesas 12, Nicola Mirotičius 10.