Puikus jaunimo pasirodymas „Žalgirio“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo – Maskvoje patirta nesėkmė

Trečioji išvyka Eurolygoje Kauno „Žalgiriui“ sėkminga nebuvo – kauniečiai patyrė nesėkmę Maskvoje.

Mače su CSKA žalgiriečiai antrajame kėlinyje leido varžovams pabėgti 15 taškų skirtumu ir nors vėliau jie kovojo iki pat susitikimo pabaigos, persverti rezultato jiems taip ir nepavyko bei teko pripažinti varžovų pranašumą 91:94.

Susitikimą „Žalgiris“ pradėjo agresyviu žaidimu ir pirmąsias 3,5 minutes sėkmingai tvarkėsi su varžovų puolimu bei pirmavo šešiais taškais (8:2). Pagerinti žaidimo CSKA nesisekė ir po minutės pertraukėlės, o po septynių žaidimo minučių „Žalgiris“ jau turėjo devynių taškų persvarą (18:9). Visgi, per likusias minutes kauniečiai buvo sustabdyti, o spurtu 13:0 lietuvius pribloškę varžovai ne tik pasivijo kauniečius, tačiau ir kėlinį pabaigė pirmaudami (19:22).

Antrojo kėlinio metu CSKA pagavo ritmą puolime, o palaikyti jų padiktuotą tempą svečiams buvo per sunku. Per kėlinį Maskvos ekipa pelnė 29 taškus ir laimėjo dešimties minučių atkarpą 12 taškų skirtumu bei prieš pertrauką įgijo solidų 15 taškų pranašumą (36:51).

Po pertraukos kauniečių treneris Šarūnas Jasikevičius ėmėsi nestandartinių sprendimų ir rungtynėse pamatėme itin žemą penketą, kuriame Paulius Jankūnas žaidė centro, o Edgaras Ulanovas sunkaus krašto puolėjo pozicijose. Toks sprendimas kauniečiams pasiteisino ir į rungtynes sugrąžino intrigą – po trijų kėlinių rusai pirmavo septyniais taškais (62:69).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai ir toliau artėjo, o po Axelio Toupane baudos metimų komandas skyrė vos keturi taškai (68:72). Visgi, tada prabilo Andrejus Vorotsevičius, kuris trimis tritaškiais metimais iš eilės sugrąžino savo ekipai dviženklį pranašumą (70:81).

Atsitiesti po šio smūgio kauniečiams jau nebepavyko, o likus žaisti tris minutes ir atsiliekant 11 taškų, galimybėmis iškovoti pergalę atrodo nebetikėjo ir Š. Jasikevičius, kuris į aikštę metė jaunuosius Gytį Masiulį ir Martyną Arlauskį. Jaunieji krepšininkai trenerio nenuvylė ir netgi po dviejų Pauliaus Valinsko tritaškių iš eilės sugebėjo sumažinti varžovų pranašumą iki 4, tačiau tam, kad jiems pavyktų pakovoti dėl pergalės, laiko buvo tiesiog per mažai. Po dar vieno P. Valinsko tritaškio paskutinėmis sekundėmis buvo patirta nesėkmė trimis taškais.

Kauniečiams viso susitikimo metu nepavyko sustabdyti Willo Clyburno ir Nando De Colo dueto, kurie pelnė atitinkamai 26 ir 25 taškus. Prancūzas be taškų taip pat sėkmingai ir kūrė atakas, atlikdamas 10 rezultatyvių perdavimų, o iš viso jo sąskaitoje buvo net 37 naudingumo balai.

Žalgiriečių gretose vieną iš geriausių sezono mačų sužaidė Vasilje Mičičius, kuris pelnė 20 taškų bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Tuo tarpu „Žalgirio“ centras Brandonas Daviesas šį mačą norės kuo greičiau užmiršti – per 17,5 minučių jis nepelnė nė vieno taško, o susitikimą baigė su -7 naudingumo balais.

Po šios nesėkmės „Žalgiris“ savo sąskaitoje turi 2 pergales ir 3 pralaimėjimus bei šiuo metu Eurolygoje dalijasi 9-12 pozicijomis. Tuo tarpu ketvirtą pergalę iškovojusi CSKA pasivijo tris pirmenybėse pirmaujančius klubus.

Rezultatyviausi žaidėjai:

CSKA: W. Clyburn 26, N. De Colo 25 (10 rezultatyvių perdavimų), A. Vorontsevitch 14.

Žalgiris“: V. Mičič 20 (7 rezultatyvūs perdavimai), E. Ulanovas 14, P. Valinskas 11 (per šešias minutes aikštėje).