Po pertraukos įsibėgėjęs „Lietuvos rytas“ – per žingsnį nuo finalo

LKL.lt

Sunkiai pradėjęs, tačiau itin gerai antroje rungtynių dalyje žaidęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ atsidūrė per žingsnį nuo „Betsafe–LKL“ finalo. Klaipėdos „Neptūną“ įveikę vilniečiai pusfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-1.

Antrajame kėlinyje 11 taškų deficitą turėjęs „Lietuvos rytas“ po pertraukos atsitiesė ir 74:67 (11:15; 23:27; 19:12; 20:13) palaužė „Neptūną“. Ketvirtosios ir gali būti paskutinės serijos rungtynės vyks pirmadienį Klaipėdoje.

„Neptūnui“ itin daug problemų šiame susitikime kėlė Loukas Mavrokefalidis. „Lietuvos ryto“ legionierius pelnė 21 tašką. Jam puikiai talkino po pertraukos užsikūręs ir tris tritaškius į buvusios ekipos krepšį įmetęs Mindaugas Girdžiūnas, kuris prie pergalės pridėjo 14 taškų.

„Neptūno“ gretose rezultatyviausiai žaidė Renaldas Seibutis, kuris pelnė 15 taškų (1/6 trit.). Vis dėlto visi 15 „Neptūno“ lyderio taškų buvo pelnyti dar iki pertraukos.

Ketvirtajame kėlinyje „Neptūnas“ dar turėjo iniciatyvą savo rankose (56:53), tačiau tris tritaškius pataikę vilniečiai surengė spurtą 13:3 ir perėmė rungtynių kontrolę (66:59).

Vis dėlto likus dvejoms minutėms, po Jerry Johnsono dviejų dvitaškių klaipėdiečiai ir vėl priartėjo (65:68). Po Rimo Kurtinaičio paprašytos minutės pertraukėlės vilniečiai iškart susigrąžino 5 taškų persvarą. Po to sekė R. Seibučio bei J. Johnsono netikslūs tritaškiai, o likus 29 sekundėms Rokas Giedraitis tolimu metimu svečius iš Klaipėdos nužudė (73:65).

Klaipėdiečiai dar bandė kibti į atlapus, tačiau ramiai rungtynių pabaigą sužaidęs „Lietuvos rytas“ tapo pirmaja serijos ekipa, kuri iškovojo pergalę namuose.

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 21 (8/11 dvit.), Mindaugas Girdžiūnas 14 (3/5 trit.), Mindaugas Lukauskis (3 per. kam.) ir Travisas Petersonas po 10, Rokas Giedraitis 9 (9 atk. kam., 0/4 dvit., 3/5 trit.).

„Neptūnas“: Renaldas Seibutis 15 (1/6 trit.), Jerry Johnsonas 14, Simas Galdikas (8 atk. kam., 6/10 dvit.) ir Edgaras Želionis (9 atk. kam.) po 13.

Vilniečiai rungtynes pradėjo itin prastai. Savojo žaidimo puolime neradęs „Lietuvos rytas“ per pusseptintos minutės pelnė vos 5 taškus ir paleido varžovus į priekį (5:13). Vis dėlto aikštės šeimininkai kėlinį užbaigė kiek geriau ir savo deficitą sumažino iki keturių taškų (11:15).

Antrajame kėlinyje R. Seibutis pelnė 9 taškus iš eilės, o „Neptūnas“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 40:29. Būtent šia atkarpa R. Seibutis „Betsafe–LKL“ pirmenybėse pasiekė 3000 pelnytų taškų ribą ir pakilo į 35-ąją vietą rezultatyviausiųjų sąraše žemiau nustumdamas Dainių Adomaitį ir Gintarą Leonavičių.

Antroje trečiojo kėlinio pusėje „Lietuvos rytas“ pelnė 9 taškus iš eilės, iš kurių 7 priklausė M. Girdžiūnui, ir pirmą kartą šiame susitikime išsiveržė į priekį (49:47). Psichologinę persvarą perėmę vilniečiai geriau sužaidė ir ketvirtąjį kėlinį bei iškovojo dar vieną pergalę.