Po ilgosios pertraukos prabudęs „Žalgiris“ namuose nukovė ASVEL

Kauno „Žalgiris“ (15-12) Eurolygos dvigubą savaitę pradeda iškovodami svarbią pergalę siekiant patekti į geriausiųjų aštuonetą.

Martino Schillerio auklėtiniai namuose 85:75 (17:20, 23:22, 27:15, 18:18) nugalėjo Vilerbano ASVEL (12-15) krepšininkus, kuriems tai buvo pirmoji nesėkmė po šešių iš eilės pergalių stipriausiame senojo žemyno turnyre.

Kauno „Žalgiris“ rungtynes pradėjo aukšta nata. Greitų atakų metu kauniečiai lengvai rinko taškus, o tikslūs Grigonio ir Walkupo taškai leido „Žalgiriui“ pirmauti 17:13. Likus rungtyniauti 4 minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos „Žalgiris“ įkrito į gilią duobę, tuo tarpu ASVEL spurtavo 7:0 ir persvėrė rezultatą.

Antrajame kėlinyje „Žalgirį“ vis dar kamavo tos pačios problemos, kaip pirmojo kėlinio pabaigoje, o ASVEL susikrovė 7 taškų pranašumą. Įpusėjus kėliniui „Žalgiriečiai“ puolime susikūrė kelias puikias atakas ir išlygino rezultatą, tačiau baigiantis ketvirčiui Grigonio klaida leido svečiams prieš ilgąją pertrauką būti priekyje.

Po ilgosios pertraukos ir toliau vyko įtempta kovą, kuri tęsėsi iki kėlinio vidurio. Vis tik prasidėjus trečiojo ketvirčio antrajai pusei Grigonis smeigė savo ketvirtąjį tritaškį, o kitoje atakoje tolimą metimą pridėjęs Lauvergne’as leido šeimininkams susirinkti dviženklį pranašumą.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ ir toliau stengėsi išlaikyti greitą žaidimą. Luko Lekavičiaus solo reidai bei Pauliaus Jankūno stabilus žaidimas po krepšių leido šeimininkams išlaikyti dviženklį pranašumą iki pat rungtynių pabaigos.

Nugalėtojus į pergalę vedė Marius Grigonis, kuris per 25 žaidimo minutes pelnė 21 tašką (5/7 trit., 3/4 dvit.).

Svečių ekipoje labiausiai išsiskyrė Gueschonas Yabusele, kuris ant parketo praleido 28 minutes ir pelnė 17 taškų (3/7 trit., 3/6 dvit., 2/2 baud.).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 21, Joffrey Lauvergne'as 18, Thomasas Walkupas 12, Rokas Jokubaitis 10.

ASVEL: Guerschonas Yabusele 17, Norrisas Cole'as 14, Davidas Lighty 12, Ismaelis Bako 10.