Pirmoji lietuvių akistata sezone: D. Sabonis pranoko J. Valančiūną, o „Pacers“ įveikė „Raptors“ (VIDEO)

Indianoje įvyko tai, ko lietuviai NBA fanai laukė jau kurį laiką. Aikštėje susigrūmė Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas. Pergalę 107:104 įveikė D. Sabonio atstovaujama „Pacers“ palaužusi Toronto „Raptors“.

Tiesa, kova tarp lietuvių nebuvo tokia, kokios visi laukė. J. Valančiūnas, kaip jau tampa įprasta šį sezoną, žaidė labai nedaug. Aukštaūgis aikštėje praleido vos 13 minučių per kurias pelnė 6 taškus (2/4 dvit., 2/2 baudos), atkovojo 5 atšokusius kamuolius, tris kartus suklydo ir du kartus prasižengė. Tiesa, jam būnant aikštėje „Raptors“ pralaimėjo net 20 taškų (+/- rodiklis).

Tuo tarpu nuo suolo pakilęs D. Sabonis žaidė dvigubai ilgiau – 26 minutes. Lietuvis pelnė 13 taškų (2/9 dvit., 0/1 trit., 9/12 baudos), atkovojo 6 atšokusius kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, išrašė vieną bloką bei po dukart prasižengė ir suklydo. Jam esant aikštėje „Pacers“ pralaimėjo 13 taškų skirtumu, kas taip pat yra vienas blogiausių rodiklių komandoje.

Esminis rungtynių lūžis įvyko ketvirtajame kėlinyje, o jo autorius buvo Lance‘as Stephensonas. Po jo dviejų tritaškių iš eilės likus 4 minutėms, „Pacers“ pirmavo 103:92. „Raptors“ sugebėjo sugrįžti dar ir turėjo šansą išplėšti pratęsimą, tačiau Fredo VanVleeto tolimas metimas buvo netikslus.

L. Stephensonas iš savo 18 taškų, 13 penė lemiamame ketvirtyje.

„Pacers“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Victoras Oladipo pelnęs 21 tašką, 19 pridėjo Bojanas Bogdanovičius, 18 L. Stephensonas (7 atk. k.), 17 Darrenas Collisonas (8 rez. perdavimai).

„Raptors“ ekipos neišgelbėjo ir Kyle‘as Lowry pelnęs 24 taškus (10 atk. k., 8 rez. perdavimai), po 16 pridėjo F. VanVleetas ir Normanas Powellas, DeMaro DeRozano sąskaitoje 13.