Per paskutines 30 sekundžių aštuonis taškus be atsako pelnę Lietuvos 18-mečiai palaužė Juodkalniją

Lietuvos rinktinei ir toliau kaip reikiant reikia vargti dėl pergalių aštuoniolikmečių Europos čempionate. Šį kartą stebuklingai išsigelbėję lietuviai 79:77 palaužė bendraamžius iš Juodkalnijos.

Likus dar 30 sekundžių iki rungtynių pabaigos Lietuvos rinktinė turėjo 6 taškų deficitą – 71:77. O tada ir prasidėjo lietuvių šou.

Rokas Jokubaitis, metęs dvi baudas, pataikė tik pirmąją, tačiau kamuolį puolime atkovojęs Klaidas Metrikis pridėjo dar du taškus (74:77). Po minutės pertraukėlės Lietuvos rinktinė apsigynė, o kitoje aikštės pusėje R. Jokubaitis pelnė dar du taškus ir sumažino deficitą iki minimumo.

Puikiai varžovus užspaudę lietuviai privertė Juodkalniją suklysti likus 19 sekundžių iki rungtynių pabaigos, o likus 11 sekundžių tritaškį smeigęs Simas Jarumbauskas pelnė pergalingus komandos taškus.

Jovanas Kljajičius dar galėjo rezultatą išlyginti, tačiau jo metimas likus 5 sekundėms buvo netikslus ir dramatišką pergalę iškovojo Lietuvos aštuoniolikmečiai.

Lietuviams tai buvo antroji pergalė iš tiek pat galimų. Serbija ir Didžioji Britanija turi po vieną, o Juodkalnija, kol kas, yra paskutinėje vietoje be pergalių.

Lietuva: Erikas Venskus 20 (10/12 baud., 12 atk. kam., 28 n.b.), R. Jokubaitis 14, Arnas Adomavičius, S. Jarumbauskas ir Dovydas Giedraitis po 8.

Juodkalnija: J. Kljajičius 22, Bojanas Tamoševičius 16, Pavle Titičius 15, Igoris Drobnjakas 13.